Materiał Partnera Dlaczego warto realizować przesyłki zagraniczne busami?

Dlaczego warto realizować przesyłki zagraniczne busami?

W powszechnej świadomości samolot jawi się jako najszybszy środek transportu i rzeczywiście tak jest. Nie znaczy to jednak, że każda przesyłka dostarczana samolotem dotrze do celu szybciej, niż ta przewożona samochodem. Na długich dystansach transport lotniczy nie ma konkurencji, ale zupełnie inaczej wygląda to na krótszych trasach, jeśli nie brać pod uwagę specjalnych jednostek samolotowych, takich na przykład jak lotnictwo medyczne.

Przesyłkę należy dostarczyć na lotnisko i odebrać ją z lotniska

Transport samolotowy na ogół jest droższy od transportu kołowego, a staje się także bardziej czasochłonny w przypadku stosunkowo krótkich dystansów na terenie Europy. Szczególnego znaczenia nabiera to wtedy, jeśli nadający i odbierający przesyłkę mieszkają z dala od wielkich aglomeracji miejskich i z dala od lotnisk. Można oczywiście nadać taką przesyłkę na przykład na poczcie, ale wtedy czas jej dotarcia do adresata będzie naprawdę długi. Jeśli zależy nam na czasie, to musimy sami znaleźć przewoźnika, który dostarczy ją na lotnisko, a adresat musi to samo zrobić, aby odebrać ją z lotniska. Pamiętać warto jeszcze o terminach. Nie zawsze znajdziemy taki lot, którym będziemy mogli wysłać naszą przesyłkę  natychmiast.

Przesyłki zagraniczne busami

Transport busami funkcjonuje już u nas od wielu lat, a my  zdążyliśmy się do niego już dawno przyzwyczaić i nikogo dzisiaj nie dziwi widok busików osobowych stających na przystankach i zbierających z nich ludzi. Osobowy transport busami wrósł mocno w naszą codzienną rzeczywistość, do tego stopnia, że tymi samochodami jeżdżą ludzie do pracy w kraju, za granicę, organizuje się przy ich użyciu nawet wycieczki, jeżdżą nimi także uczniowie do szkół w niektórych miejscowościach. Nie wszyscy wiedzą, że transport busami jest także doskonałym uzupełnieniem towarowego transportu samochodowego i lotniczego – mówi nam przedstawiciel firmy transportowej Marcin Bus ze Złotowa. Jeśli transport wielkimi tirami polega na dostarczaniu towaru od jednego centrum logistycznego do innego, czy z jednej firmy do drugiej, to przesyłki dostarczane busami odbywają się  zazwyczaj w systemie „door to door”, czyli są odbierane bezpośrednio od nadawcy i dostarczane często do rąk odbiorcy. Czasem firmy przewożące towar busami  mają nieco inny system dostarczania przesyłek, który polega na zorganizowaniu w różnych miastach danego kraju punktów odbioru towaru. Niezależnie jednak od tego, jaki system jest w transporcie busowym  zastosowany, to jedno nie ulega wątpliwości: jest to system szybki i do tego tani. Zazwyczaj przewoźnik odbiera nadawaną przesyłkę w ciągu kilku godzin i niemal natychmiast rusza ona w drogę. Biorąc to pod uwagę oraz znacznie niższe koszty przewiezienia przesyłki busem niż samolotem, należy stwierdzić, że ten rodzaj transportu na europejskich trasach nie ma dla siebie realnej konkurencji.

Podziel się