Artykuł sponsorowany Jak etykietować przesyłki zawierające elementy szklane?

Jak etykietować przesyłki zawierające elementy szklane?

Wysyłka szkła kurierem czy pocztą może być nie lada wyzwaniem. To, że szkło może się potłuc w czasie transportu, sprawia, że zachodzi konieczność umiejętnego zapakowania takiej przesyłki i dodatkowo prawidłowego jej oznaczenia w sposób dla wszystkich zrozumiały. Wysyłanie szkła kurierem zawsze wiąże się z ryzykiem uszkodzeń, jednak prawidłowe zapakowanie i zastosowanie oznaczeń może je zmniejszyć.

W co najlepiej zapakować przedmioty szklane?

Do opakowania szkła najlepiej nadają się pudła kartonowe. Ich ściany są miękkie i nawet w przypadku zetknięcia się ich z elementami szklanymi nie dojdzie do ich zarysowania czy zniszczenia. Oczywiście pudło kartonowe powinno być nieuszkodzone, suche i bez załamań czy wybrzuszeń. Najlepiej, gdyby było całkiem nowe, bo to gwarantuje jego dokładne zamknięcie.

W dobrej jakości pudła kartonowe najlepiej zaopatrzyć się w miejscu takim, jak VIMINI, gdzie można nabyć kartony specjalnie zaprojektowane do transportowania przedmiotów delikatnych i kruchych. Są to na przykład tak zwane pudełka fasonowe, które mają podwójne ścianki i dokładnie zamykane klapy.

Jakie etykiety trzeba umieszczać na przesyłce, w której jest szkło?

W przypadku przesyłek z elementami w środku opakowanie to jedno, a specjalne oznaczenie to drugie. Wysyłając szkło w paczce, należy użyć specjalnych etykiet, aby zasygnalizować, jakiego rodzaju zawartość jest w paczce. Najczęściej używana jest naklejka z grafiką przedstawiającą kontur kieliszka. Do tego często dołączona jest etykieta obejmująca dwie strzałki skierowane do góry. Jest to w pełni uzasadnione, bo szklany ładunek należy transportować bez dodatkowych, nieuzasadnionych ruchów.

Oprócz etykiet stosuje się również taśmy samoprzylepne z takimi samymi grafikami i napisami „ostrożnie szkło”. Na całym świecie jest też używane angielskie słowo FRAGILE, które tłumaczy się jako „kruche, delikatne”.

Etykiety na paczki ze szkłem to nie jedyne elementy do zabezpieczania przedmiotów z tego materiału. O taką przesyłkę należy zadbać już na etapie samego pakowania. Dobre efekty daje owijanie poszczególnych elementów miękkim papierem albo stawianie przedmiotu w styropianowych formach lub użycie ścinków gąbki. Ładunek można też zabezpieczyć folią bąbelkową lub specjalnymi wkładami z plastikowych poduszek, wypełnionych powietrzem. Wszystkie te zabiegi mogą być ochroną w przypadku pracy automatycznych sorterów, które nie potrafią czytać etykiet, a z reguły generują delikatne wstrząsy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas