Artykuł sponsorowany Czy transport międzynarodowy samochodami dostawczymi się opłaca?

Czy transport międzynarodowy samochodami dostawczymi się opłaca?

Coraz więcej polskich firm współpracuje z zagranicznymi kontrahentami. Dotyczy to każdego sektora gospodarki. Często niezbędne jest dostarczenie gotowych towarów przedsiębiorcom mającym swoją siedzibę poza Polską. W takiej sytuacji jedną z możliwości jest międzynarodowy przewóz ładunków samochodami dostawczymi. Czy jednak wykorzystanie aut o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony jest w tym wypadku opłacalne?

Do jakich krajów można przewieźć ładunek busem?

Transport ładunków na trasach międzynarodowych realizowany jest w przypadku pojazdów poruszających się po lądzie przeważnie z wykorzystaniem ciągników siodłowych. Są one ciężkie, duże, a ich kierowanie możliwe jest tylko po zdobyciu kosztownych uprawnień. Wpływa to znacząco zarówno na czas realizacji przewozów, jak i ich cenę. Inaczej jest jednak w przypadku aut dostawczych o DMC do 3,5 tony. Poruszają się one znacznie szybciej niż ciągniki siodłowe, a koszt ich wynajęcia jest bardzo korzystny dla nadawców.

Dużym atutem jest zasięg busów. Mogą one z powodzeniem realizować transporty międzynarodowe. Firmy świadczące usługi w tym zakresie przewożą autami dostawczymi ładunki najczęściej do Niemiec i krajów tzw. Beneluksu. Transport busem może odbyć się też na trasie z Polski do Szwecji, Norwegii, a nawet poszczególnych krajów należących do Wielkiej Brytanii, w tym np. Anglii. Nierzadko miejscem docelowym przewozu są także Włochy bądź Hiszpania. Busy nie są natomiast wykorzystywane do dalszych tras, których łączna długość przekracza 4-5 tys. km.


Opłacalność i bezpieczeństwo w międzynarodowym transporcie busem

Popularne busy pełniące funkcję samochodów dostawczych to pojazdy, których DMC w większości przypadków nie może przekroczyć 3,5 tony. Jeśli konkretny ładunek jest cięższy, przewoźnik musi uzyskać licencję na realizację takich zleceń. Najczęściej jednak wspomniany tonaż pozwala na przetransportowanie nawet towarów o sporych gabarytach. Jest on dodatkowo zabezpieczany np. poprzez użycie specjalnych pasów w przestrzeni ładunkowej.

Nowoczesne auta dostawcze, jakimi dysponuje m.in. firma Kevin-Trans, to pojazdy przystosowane do przewozu zróżnicowanych ładunków. Zatrudnienie doświadczonych kierowców pozwala uniknąć na trasie odcinków pokrytych złej jakości, nierówną nawierzchnią, dzięki czemu nawet delikatne przesyłki docierają do adresatów bez uszkodzeń. W wielu przypadkach okazuje się to sposobem niezwykle korzystnym pod względem finansowym. Szczególnie dla przedsiębiorców – także i tych, którzy przesyłki do innych krajów niż Polska muszą nadawać stosunkowo często.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas