Materiał Partnera Co warto wiedzieć przed przeprowadzką?

Co warto wiedzieć przed przeprowadzką?

Jak łatwo się domyślić, trudność w odpowiednim przeprowadzeniu przeprowadzki tkwi głównie w logistyce związanej z tego rodzaju przedsięwzięciem. Samo pakowanie poszczególnych elementów nie musi być problematyczne, ale w połączeniu z załadowaniem wszystkiego do pojazdu oraz przewiezieniem na miejsce może sprawić pewien kłopot. Z tego też względu warto dowiedzieć się nieco więcej o tym, co warto wiedzieć o przeprowadzce.

Na co zwrócić uwagę?

Warto sobie wyjaśnić na samym początku, że trudność związana z odpowiednim przeprowadzeniem wszelkich czynności składających się na przeprowadzkę jest w zasadzie kwestią indywidualną. Dla niektórych będzie to bowiem spore wyzwanie, ale dla innych osób może już tak nie być. W każdym razie, przeprowadzka sama w sobie wymaga trochę wysiłku, a dodatkowo trzeba także pamiętać o kilku innych elementach. Na początek, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie sporządzenie odpowiedniego planu, w którym uwzględnimy wszelkie niezbędne do odhaczenia czynności, włącznie z formalnościami związanymi z mediami oraz samym opuszczeniem mieszkania czy też domu. Oczywiście, trzeba także zadbać odpowiednio o takie elementy, jak sprzątanie, pakowanie oraz transport.

Szczególnie ważne w przypadku planowania przeprowadzki jest to, aby już na początku ustalić, czy będziemy mieli zamiar skorzystać z usług firmy świadczącej usługi związane z transportem poszczególnych rzeczy z miejsca na miejsce. Jest to ważne głównie z tego względu, że tego typu firmy wymagają zarezerwowania terminu odpowiednio wcześnie, tak więc zorganizowanie takiego przedsięwzięcia z dnia na dzień jest praktycznie niemożliwe. Zwłaszcza chcąc postawić na sprawdzonego dostawcę tego typu usług będziemy musieli odpowiednio zadbać o ten aspekt już na kilka tygodni wcześniej. Po załatwieniu formalności związanych z transportem, warto zająć się przeprowadzeniem porządków. Warto bowiem przed samą przeprowadzką zastanowić się, jakie rzeczy można wyrzucić.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Po pozbyciu się wszelkich zbędnych elementów, nadejdzie czas na samo pakowanie. Jak udało nam się dowiedzieć od ekspertów z firmy Jakuba Staronia świadczącej usługi związane z transportem, przy pakowaniu najlepiej będzie, jeśli wyposażymy się w takie elementy, jak kartony do przeprowadzki ze wzmocnionej tektury, taśmy pakownicze, worki próżniowe, markery oraz etykiety. Warto sobie także na szybko zaplanować, w jaki sposób będziemy pakować poszczególne rzeczy tak, aby zaoszczędzić czas. Szczególnie ważne jest samo oznaczanie poszczególnych kartonów, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z wieloma rzeczami, co zrobić możemy za pomocą wspomnianych wcześniej etykiet oraz markerów.

Co więcej, bardzo ważne jest również to, aby odpowiednio oznaczyć wszelkie kartony z rzeczami szklanymi czy też ogólnie delikatnymi. Z innych informacji, zalecanym rozwiązaniem podczas przeprowadzki jest także oznaczenie najcięższych kartonów, które to zwyczajowo umieszcza się na samym dnie pojazdu przeznaczonego do transportu. Przydatna okazać może się także folia bąbelkowa, za pomocą której zabezpieczymy ceramikę oraz szkło, a same znajdujące się pomiędzy nimi puste przestrzenie powinniśmy dodatkowo wypełnić gazetami. Natomiast w przypadku mebli ważne jest to, aby odpowiednio chronić ich fronty oraz kanty za pomocą szerokiej taśmy foliowej.

Pozostałe informacje

Na koniec, warto także wspomnieć nieco więcej o tym, kiedy najlepiej postawić na usługi firmy przeprowadzkowej. Jak łatwo się domyślić, w przypadku, gdy do czynienia mamy z transportem jedynie niewielkiej ilości ubrań, książek czy też elektroniki, całość przeprowadzki możemy przeprowadzić w zasadzie na własną rękę. W przypadku sporej ilości rzeczy do przetransportowania najlepiej będzie jednak zdecydować się na usługi firmy przeprowadzkowej, która to odznaczać będzie się pojazdem o odpowiednio dużych gabarytach. Co więcej, tego rodzaju firmy będą także znać się na odpowiednim sposobie zabezpieczania poszczególnych rzeczy.

Opracowanie:

Jakub Staroń Firma transportowa

Mszana Dolna , Mroza 9K

Podziel się