Materiał Partnera Profesjonalny transport kruszyw

Profesjonalny transport kruszyw

Transport kruszyw na plac budowy, musi być sprawny. Odbywać się on musi zawsze terminowo, a także przy najwyższych standardach logistycznych – mowa między innymi o rozładunku przywiezionego surowca. Ważne jest również zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo przewozu, który musi odbywać się przy wykorzystaniu nowoczesnych pojazdów z odpowiednio przystosowanymi naczepami.

Transport kruszyw – wysokie bezpieczeństwo przewozu

Przy transporcie kruszyw bardzo ważne jest odpowiednie zaplecze technologiczne, które pozwoli na szybki, ale bezpieczny przewóz. Nie może bowiem dojść do sytuacji, w której np. z przeładowanej naczepy, dane kruszywo będzie uwalniane na drogę, tworząc przy tym realne zagrożenie wypadku. Materiał w formie kamieni różnego rodzaju, piasków, czy też żwiru, musi zatem zostać zabezpieczony oraz załadowany w taki sposób, aby nawet przy pokonywaniu zakrętów, czy przy osiąganiu dużych prędkości nie wypadał poza konstrukcję kontenera przewozowego. Warto przy tym zauważyć, że najlepsze firmy transportu kruszyw zawsze wcześniej opracowują najbardziej optymalne trasy tak, aby surowiec był w pełni bezpieczny i zawsze docierał do klientów na czas. Istotne są zatem wysokie standardy logistyki transportowej, wdrażane przez przewoźników, którzy zawsze muszą zatrudniać pracowników o szerokich kompetencjach. Mowa nie tylko o tych związanych z prowadzeniem maszyn ciężkich, ale także dotyczących prawidłowego załadunku oraz rozładunku towarów.

Nowoczesne maszyny ciężkie

Do transportowania surowców sypkich, wykorzystuje się nowoczesne ciągniki siodłowe z innowacyjnymi naczepami. Przykładem mogą być te samowyładowcze z blokowaną klapą o pojemności 26 ton. Są to konstrukcje idealne do obsługi inwestycji budowlanych, wymagających dużej ilości piasków, żwirów, miału kamiennego, czy też tłucznia, muszących być wyładowywane w błyskawiczny sposób. Najlepsze firmy transportowe podstawiają na place budowy, również własne ładowarki – np. marki HANOMAG – które usprawniają cały proces logistyki transportowej.

Dowóz kruszyw z miejsca kupna

Najszybszą realizacją dowozu kruszyw wyróżniają się firmy, które zajmują się także ich profesjonalną i szeroką sprzedażą. Przykładem mogą być działania firmy KOMKRUSZ, która działa w okolicach Wrocławia, Opola, Namysłowa, Kluczborka, Oleśnicy oraz Kępna. Przedsiębiorstwo to zapewnia profesjonalny transport kruszyw, zakupionych z jego oferty. Na nią składają się zaś piaski kopane i płukane, żwiry o różnej średnicy uziarnienia, a także różnego rodzaju kruszywa kamienne o odmiennym zastosowaniu. Mowa m.in. o tłuczeniu, klińcu, miale kamiennym, grysie, czy o mieszankach kamiennych. Wszystkie – co jest bardzo ważne – przechodzą odpowiednie badania laboratoryjne (ATESTY)!

Podziel się