Materiał Partnera W jakie akcesoria rowerowe warto zainwestować?

W jakie akcesoria rowerowe warto zainwestować?

Jazda na rowerze może nie tylko być sposobem na przemieszczanie się, ale i przyjemnością. Nie zawsze jednak będzie to miało miejsce. Oczywiście pomijamy w niniejszych rozważaniach różnego rodzaju zawody kolarskie, albowiem jest rzeczą dyskusyjną czy udział w wyścigu jest rzeczą przyjemną, czy też raczej wyczerpującym wysiłkiem fizycznym. By być uczciwym, powiedzmy w tym, że dla niektórych osób to właśnie duży wysiłek jest największą przyjemnością. Ponieważ jednak osób uprawiających kolarstwo rekreacyjne jest zdecydowanie więcej, niż zawodowych kolarzy, zatem skupmy się na tej grupie.  Kiedy jazda na rowerze przestaje być przyjemnością? Oczywiście zawsze wtedy, gdy przydarzy nam się jakaś kraksa. Również wtedy, gdy złapiemy tak zwaną gumę. Takich okoliczności może być znacznie więcej. By zminimalizować skutki takich niespodziewanych zdarzeń lub też całkowicie je wyeliminować warto zaopatrzyć się w dodatkowe, użyteczne akcesoria rowerowe.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Zacznijmy na początku od rzeczy najważniejszej, a więc od bezpieczeństwa. Na tym nie wolno absolutnie oszczędzać. Dobrej jakości, odpowiednio dobrany i dopasowany oraz atestowany kask to podstawa naszego życia i zdrowia. Pamiętajmy: wypadek może przydarzyć się każdemu. Nawet jeśli będziesz najostrożniejszym rowerzystą na świecie, to zawsze może się zdarzyć, że ktoś inny Ciebie potrąci.  Nasze bezpieczeństwo to również właściwie oświetlony rower – mówi nam przedstawiciel sklepu RoweryRolki.pl z Krakowa. Może się zdarzyć, że będziemy jechać o zmroku. W tym kontekście dobrze jest także zaopatrzyć się w kamizelkę odblaskową.

Dodatkowe akcesoria rowerowe

Ułatwić nam życie mogą błotniki, szczególnie wtedy, gdy dojeżdżamy do pracy lub na uczelnię w ubraniu wyjściowym, którego nie chcemy ochlapać, przejeżdżając przez kałuże. Czasami zostawiamy swój rower i należy go zabezpieczyć przed kradzieżą. W tym celu warto zaopatrzyć się w solidne zabezpieczenie i nie może to być jakaś tania linka z dowolnego marketu, którą można przeciąć w kilka sekund; warto tutaj kupić urządzenie typu U-Lock i to nie z tej najniższej półki. Dobrze jest, aby nasz rower posiadał bardzo dobrej jakości ogumienie, które ma dobrą przyczepność, małe opory toczenia i wolno się zużywa. Dobrze jest mieć przy sobie, szczególnie wtedy, gdy wybieramy się na dłuższe wycieczki, komplet podstawowych narzędzi, dobrej jakości oraz zestaw do klejenia dętek.  Wśród innych akcesoriów, które mogą zawsze przydać się każdemu  rowerzyście, można wymienić bagażnik, sakwy rowerowe, uchwyt na bidon i sam bidon. Na koniec warto wspomnieć, że o różnych możliwościach, jeśli chodzi o wybór najlepszych akcesoriów rowerowych, najlepiej dowiedzieć się u fachowców, którzy na co dzień zajmują się jednośladami. 

Podziel się