Materiał Partnera Profesjonalny sprzęt dla tenisistów

Profesjonalny sprzęt dla tenisistów

Tenis jest jedną z najbardziej emocjonujących gier. Największe światowe turnieje potrafią zgromadzić na trybunach tysiące ludzi, a przed telewizorami nawet miliony. Oczywiście tenis może również stanowić, szczególnie dla graczy, którzy nie uprawiają go profesjonalnie, świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. W jaki sprzęt musi wyposażyć się każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu?

Rakiety tenisowe

Rozpoczęcie swojej przygody z tenisem nie musi być ani trudne, ani kosztowne. Wystarczy zapisać się do profesjonalnej szkółki lub w przypadku gdy posiada się już podstawowe umiejętności, po prostu wynająć kort. Szczególnie w dużych miastach nie brakuje takich miejsc. Ważną rolę odgrywa również sprzęt, bez którego nie da się prowadzić pojedynku. Mowa tu przede wszystkim o rakietach tenisowych. Jej odpowiedni wybór może spowodować, że gra będzie o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Rakiety podzielono zasadniczo na dwie kategorie. Seniorskie oraz juniorskie. Różnią się przede wszystkim wielkością, a ich średnica zależy przede wszystkim od wzrostu gracza. Profesjonalna rakieta seniorska może posłużyć przez naprawdę długie lata, tę juniorską co jakiś czas trzeba będzie zastępować nową.

Z racji dużych obciążeń, które muszą znosić rakiety ważne, aby były to produktu markowe, pochodzące od światowych liderów produkcji. Aby stać się ich posiadaczem, wystarczy skorzystać z ofert specjalistycznie wyposażonych sklepów. Z pewnością zalicza się do nich Tennisplanet Polska, która posiada jeden z największych asortymentów dla tenisistów w skali nawet całego kraju. Ogromne doświadczenie firmy sprawia, że może ona świadczyć usługi na absolutnie najwyższym poziomie. Klienci zyskują nie tylko pewność zakupu najlepszego sprzętu, ale przede wszystkim możliwość fachowego doradztwa w sprawie wyboru.

Piłki tenisowe

Choć wyda się oczywiste, każdy tenisista bez względu na to, czy  już coś potrafi, czy dopiero zaczyna, musi posiadać na swoim wyposażeniu piłki tenisowe. Na pierwszy rzut okna wszystkie jaskrawozielone piłeczki mogą wydawać się takie same, ale wcale tak nie jest. W tym przypadku również został postawiony zasadniczy podział. Dla graczy doświadczonych odpowiedniejsze będą piłki ciśnieniowe. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? To, że w procesie produkcji piłki, czyli sklejenia dwóch jej połówek i wypełnienia przestrzeni, użyto gazu pod wysokim ciśnieniem. Ścianki piłki mogą być przez to cieńsze, a sam obiekt o wiele szybszy po odbiciu przez rakietę. Piłki ciśnieniowe posiadają jednak jedną wadę. Wraz z każdym uderzeniem zmniejsza się zawartość zawartego w nich gazu. Dlatego poleca się je przede wszystkim zawodowcom, którzy często zmieniają piłki podczas gry.

Dla mniej zaawansowanych odpowiedniejsze będą piłki bezciśnieniowe, które posiadają grubsze ścianki i nie są wypełnione w środku gazem. Takie piłki są trwalsze, przez co dobrze posłużą przez długi okres nauki. W profesjonalnych sklepach wszystkie rodzaje piłek można zakupić jako pojedyncze sztuki lub całe pakiety, w których jest nawet kilkadziesiąt sztuk.

Podziel się