Materiał Partnera Które rodzaje tańca są najchętniej wybierane jako pierwszy taniec Pary Młodej?

Które rodzaje tańca są najchętniej wybierane jako pierwszy taniec Pary Młodej?

Pierwszy taniec Pary Młodej jest szczególnym elementem uroczystości weselnej. Nie tylko ją rozpoczyna, ale również stanowi wspaniałą pamiątkę w postaci nieodzownej części filmu ślubnego. Powinien być wykonany estetycznie i profesjonalnie, dlatego warto dopasować poziom trudności do umiejętności. Lepiej wypada taniec łatwy a wykonany perfekcyjnie niż skomplikowane układy pełne błędów. Jakie rodzaje tańca są najpopularniejsze?

Tradycyjny walc

Walc jest tańcem szczególnie wytwornym, zarezerwowanym na szczególne uroczystości. Jest on najczęściej wybieranym rodzajem i mimo upływu lat nie traci na swojej popularności. Obecnie dostosowuje się go do nawet najbardziej nowoczesnych piosenek, dzięki czemu zyskał już domenę ponadczasowości. Wyróżnia się cztery najpopularniejsze odmiany walca, które niekiedy miesza się ze sobą, w celu odświeżenia stylu:

  • Walc wiedeński – charakteryzuje się dość szybkim tempem, oraz poruszaniem się w specyficznym ruchu wirowym. Szczególnie ważne jest uzyskanie jak największej płynności ruchów;
  • Walc angielski – taniec wolny, nastrojowy i szczególnie romantyczny. Ruchy w nim wykonywane są bardzo podobne do walca wiedeńskiego, jednak zdecydowanie wolniejsze i bardziej klasyczne;
  • Walc wiedeński użytkowy - łatwiejsza wersja walca, która zawiera figury z walca wiedeńskiego, a ogranicza typowe tańczenie walca po całej sali, co często ułatwia naukę tego tańca parom.

Walc może mieć wiele poziomów trudności, dlatego nadaje się zarówno dla początkujących, jak i osób już wprawionych w tańcu towarzyskim.

Latynoskie rytmy

Oprócz klasycznych walców, coraz częściej Młode Pary sięgają po nieco bardziej nietypowe układy, łączące w sobie latynoskie, gorące rytmy. Sprawdzają się one szczególnie wtedy, kiedy Panna Młoda decyduje się na krótką sukienkę. Wśród nich można wyróżnić takie tańce, jak:

  • Rumba – pochodzi z Kuby, ale ma afrykańskie korzenie. Taniec ten jest bardzo żywy, energiczny i zróżnicowany w tempie. Tancerka w parze odgrywa rolę szczególnie uwodzicielską i jest zmysłowa. Nadaje się dla bardziej odważnych kobiet.
  • Salsa – pochodzi z Karaibów i jest układem często dość skomplikowanym. Salsa w języku hiszpańskim oznacza sos i podobnie, jak potrawa pod tą samą nazwą, takiej jest dość pikantny.
  • Cha cha – wywodzi się z połączenia rumby i mambo. Cha cha jest w Polsce dość znanym tańcem i istnieje wiele różnych układów – od łatwych po skomplikowane i szczególnie trudne.

Zarówno walca, jak i tańców latynoskich można nauczyć się w warszawskiej szkole Twój Pierwszy Taniec, która posiada doświadczonych instruktorów oraz bogate portfolio. Wybór tańca zależy od indywidualnych preferencji, gdyż prowadzący lekcje są w stanie dopasować poziom trudności do każdej pary.

Opracowanie:

PHU Bartłomiej Szymański

Warszawa , Kobielska 88/92 lok. 59/60

Podziel się