Materiał Partnera Jak zorganizować imprezę masową?

Jak zorganizować imprezę masową?

Niezależnie od grupy docelowej, budżetu i przyświecającego celu, realizacja dobrej imprezy masowej opiera się o szereg niezwykle istotnych elementów, które musi wziąć pod uwagę każdy organizator. W tym przypadku liczy się przede wszystkim dobre planowanie, a także umiejętność przewidywania i łączenia ze sobą wielu, pozornie niezależnych czynników. Jak zorganizować niezapomnianą imprezę masową?

Lokalizacja, cel oraz budżet

Organizacja eventów opiera się przede wszystkim o chłodną, metodyczną pracę oraz kalkulację. Pod uwagę należy wziąć wiele elementów, w tym to, jakim budżetem dysponujemy (wymierny efekt na nasze działania), gdzie ma odbyć się impreza (czy uzyskamy na nią pozwolenie), a także do kogo jest kierowana (czy będzie mieć charakter otwarty czy zamknięty). Zupełnie inaczej podejdziemy do działań, jeśli stoi przed nami organizacja wydarzenia firmowego, zaś inaczej, jeśli zajmujemy się realizacją wydarzenia artystycznego na rynku głównym w centrum miasta.

Scenariusz

Mając do dyspozycji określony czas, musimy w optymalny sposób go zaaranżować. Jak przyznaje Mariusz Czaja z Agencji Artystycznej Gaffa, powinniśmy pomyśleć nawet o najmniejszych detalach, a także zabezpieczyć się w sytuacji, jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli. Celem jest oczywiście także to, aby wydarzenie było pozytywnie wspominane, dlatego istotne jest dogłębne poznanie potrzeb i zachowań grupy docelowej, do której będzie kierowane. W zakres ten wchodzi najczęściej odpowiednia oprawa muzyczna, zaplanowanie przerw oraz w przypadku imprez muzycznych, suportu.

Promocja

Działania promocyjne mogą okazać się kluczem, aby usłyszano o naszej imprezie masowej. Musimy przede wszystkim ocenić, gdzie są nasi docelowi goście i jak do nich dotrzeć. Zazwyczaj tego typu działaniami, w przypadku największych imprez, zajmują się odpowiednie agencje reklamowe, a na cel ten często przeznaczany jest znaczący budżet imprezowy.

Bezpieczeństwo

Kluczem do odpowiedzialnej zabawy jest zagwarantowanie uczestnikom imprezy masowej poczucia bezpieczeństwa. Jest to prawny obowiązek jaki spoczywa na organizatorze, musi on bowiem zadbać o zapewnienie ochrony miejsca zdarzenia. W zakres ten wchodzi spełnienie wymagań związanych z szeregiem czynników, w tym prawem budowlanym, pomocą medyczną, zagwarantowaniem dróg ewakuacyjnych itp. W przypadku niespełnienia wytycznych, organizator może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej, dlatego tak istotne jest zadbanie o ten obszar działań.

Organizacja imprez masowych to prawdziwe wyzwanie. Najlepiej zlecić ją specjalistycznym agencjom, które dzięki doświadczeniu będą wiedzieć, o jakie elementy należy zadbać i co zrobić, aby impreza masowa okazała się udana.

Opracowanie:

Agencja Artystyczna Gaffa Mariusz Czaja

Warszawa , M. Trąby 6 lok. 413

  • tel. 603 882 979

Podziel się