Artykuł sponsorowany Czym się kierować przy wyborze roweru miejskiego?

Czym się kierować przy wyborze roweru miejskiego?

Jazda na rowerze zyskała ostatnio dużą popularność. Wielu Polaków właśnie na nim pokonuje codzienną drogę do pracy czy szkoły, udaje się na rekreacyjne wycieczki za miasto czy też aktywnie spędza czas z przyjaciółmi. Łączymy przyjemne z pożytecznym, polepszając przy okazji swoją kondycję. Prym w sprzedaży wiodą rowery miejskie. Jaki wybrać?

Drogi czy tani?

Zakup roweru ma posłużyć na lata. Jego cena powinna być uzależniona od naszych możliwości finansowych oraz od intensywności planowanej jazdy. Tani rower zazwyczaj oznacza nieco gorsze jakościowo materiały, użyte do jego produkcji. Wybierając tę opcję trzeba będzie się liczyć ze znacznie częstszym jego serwisowaniem czy wymianą szybciej zużywających się części . Może się okazać, że łączne koszty wszystkich przeprowadzonych napraw w niedługim czasie przewyższą wartość samego roweru. Z drugiej strony – nie trzeba też przepłacać. Droższy jednoślad z mnóstwem udogodnień nie uczyni z nas zawodowego kolarza. Do codziennej jazdy, nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, przyda się sprzęt przygotowany do częstej eksploatacji. W przedziale od 1300-2000zł spokojnie go znajdziemy.

Z ramą stalową czy aluminiową?

Rama aluminiowa jest tańsza i znacznie lżejsza niż stalowa, co może mieć znaczenie, kiedy po skończonej jeździe trzeba będzie wnieść rower na 3 piętro. Z kolei rama stalowa świetnie radzi sobie z tłumieniem wszelkich wstrząsów wynikających z jazdy. Rower miejski ma być dla nas przede wszystkim wygodny. Powinniśmy siedzieć na nim prosto, blisko kierownicy. Jest ona specjalnie wyprofilowana na kształt „jaskółki”, by dać kolarzowi maksymalny komfort podczas użytkowania.

Co powinno znaleźć się na wyposażeniu?

Rower miejski powinien być wyposażony w wygodne siodło. Musi być one szerokie ,komfortowe i dobrze zamortyzowane. Dzięki temu nawet długa przejażdżka wciąż będzie przyjemna. Dobrze byłoby, aby obręcze kół posiadały stożkową konstrukcję oraz opony z bieżnikiem. Ułatwi to poruszanie się w „miejskiej dżungli,” pełnej dziurawych chodników i nierównych krawężników. Warto, aby rower miejski wyposażony był w przerzutki. Wystarczająca jest możliwość wyboru pomiędzy przynajmniej trzeba trybami. Na niezbędne wyposażenie roweru powinien też składać się bagażnik, osłona łańcucha i błotniki. Należy pamiętać również o kupnie akcesoriów kolarskich. Do najważniejszych należy kask ochronny, który każdy kolarz powinien nosić przez wzgląd na własne bezpieczeństwo. Wszystkie niezbędne artykuły oraz sam rower możemy kupić np. w Sklepie Sportowym Figura. Firma oprócz sprzedaży sprzętu sportowego , zajmuje się również serwisem rowerowym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas