Artykuł sponsorowany Fulfillment – co to jest i kto może skorzystać?

Fulfillment – co to jest i kto może skorzystać?

Fulfillment to w ostatnich latach coraz popularniejsze pojęcie wśród przedsiębiorców e-commerce. Wielu sprzedawców dostrzega zalety korzystania z zewnętrznej obsługi logistycznej. Dlaczego warto poznać bliżej ten temat?

Definicja fulfillmentu

Co to jest fulfillment? Odpowiedź na to pytanie powinien znać każdy, kto prowadzi sprzedaż internetową. Zjawisko to oznacza bowiem przekazanie procesu przygotowywania i nadawania zamówień w ręce pracowników firmy logistycznej. Zewnętrzne przedsiębiorstwo przejmuje cały proces od skompletowania, aż do doręczenia towarów do klienta.

InPost to najbardziej rozpoznawalna firma oferująca opcję fulfillmentu sprzedawcom. Szczegółowy opis usług znajduje się na stronie https://inpost.pl/fulfillment, na której można przeczytać o zaletach przekazania obsługi logistycznej firmie zewnętrznej. Pierwszym etapem fulfillmentu jest połączenie systemów komputerowych sklepu z magazynowymi.

Następnie InPost przejmuje wszystkie produkty sklepu i zapewnia im odpowiednie warunki przechowywania na własnym magazynie. Pakowanie odbywa się dokładnie tak, jak zażyczy sobie sprzedawca. Do paczek można zatem dołączać wszelkie personalizowane elementy czy ozdobne dodatki.

Później kurier odbiera paczkę z magazynu i dostarcza ją do sortowni. Stamtąd trafia ona do odbiorcy dokładnie w taki sposób, jaki wybrał przy składaniu zamówienia. Jedną z najpopularniejszych metod doręczeń jest umieszczenie przesyłek w automatach Paczkomat® zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Kto może korzystać z fulfillmentu?

Z opcji fulfillmentu InPost może korzystać każdy przedsiębiorca, który obsługuje minimum 800 zamówień miesięcznie. Aby uzyskać indywidualną ofertę, musi wypełnić formularz kontaktowy na stronie internetowej firmy. Wpisuje się tam NIP, liczbę zamówień oraz dane kontaktowe. Następnie opiekun klienta dzwoni do niego, aby przedstawić wszystkie możliwości i korzyści podjęcia współpracy dotyczącej obsługi zamówień. Dzięki fulfillmentowi sprzedawca może skupić się na promocji swojej marki.

Jakie są korzyści z fulfillmentu?

Sprzedawca ma dostęp do wszystkich statusów zamówień i może w każdej chwili kontrolować, co dzieje się z konkretnymi paczkami. Nie musi wydawać pieniędzy na wynajmowanie lub zakup hali magazynowej, a także nie zobowiązuje się do utrzymywania jej pracowników, których liczba może być zmienna ze względu na zapotrzebowanie. W firmie logistycznej wszystko jest bardziej elastyczne, bo w jednym miejscu obsługuje się więcej niż jeden sklep.

Ogromną zaletą fulfillmentu z InPost są szybkie dostawy, które wynikają m.in. z późnego cut-off time’u. Dzięki niemu wszystkie zamówienia złożone przez konsumentów przed godziną 20:00 docierają do celu już kolejnego dnia roboczego. To sprawia, że klienci chętniej wybierają ten sklep spośród szerokiej konkurencji. Wysyłki za pośrednictwem InPost w pakiecie fufillmentu są znacznie tańsze dla sprzedawcy. Poza tym firma wpisuje się w działanie ekologiczne i każdy sklep korzystający z jej usług również przyczynia się do korzystnych inicjatyw na rzecz planety.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas