Artykuł sponsorowany Anatomia rośliny marihuany – opis

Anatomia rośliny marihuany – opis

Wygląd marihuany znany jest każdemu. Niewielu docenia jednak jej walory wizualne w postaci święcących włosków oraz wyróżniających się liści. Jeszcze mniej osób zna anatomiczną budowę tej wyjątkowej rośliny, w której każda część pełni inną funkcję. Wyjaśniamy, z jakich elementów jest zbudowana roślina marihuany oraz zachęcamy do spojrzenia na nią z zupełnie innej strony.

Nasiona jako podstawa hodowli marihuany

Nasiona w marihuanie są swoistym kodem genetycznym DNA tej rośliny. Bez nich nie byłoby możliwe dalsze namnażanie oraz rozwój. Znajdują się w kwiatach, a dokładniej w osłonce zwanej włochatym przylistkiem. Powstają dopiero wówczas, gdy kwiaty żeńskie zostaną zapylone przez pobliskie kwiaty męskie. Kiedy są już dojrzałe przybierają brązową barwę, a wówczas osłonka otwiera się. Jest to doskonały moment na zasadzenie nowej rośliny.

Prawidłowa hodowla pozwala uzyskać gotowe do namnażania nasiona marihuany, które są podstawą nieustannych zbiorów dla hodowców.

Kwiaty męskie i żeńskie – istota rośliny

Kwiaty są jednym z najbardziej charakterystycznych części całej rośliny. Są nie tylko okazałe wizualnie, ale również pełnią bardzo ważną funkcję w rozmnażaniu się marihuany. Dzielą się na męskie i żeńskie, które znajdują się bardzo blisko siebie.

Kwiaty męskie posiadają pyłek, który jest podstawą istnienia roślin marihuany i służą do zapylania kwiatów żeńskich. Kwiaty żeńskie to z kolei bogactwo trychomów, czyli bardzo małych gruczołów, które zdaniem naukowców chronią konopię przed inwazją szkodników.

O anatomii rośliny marihuany wypowiada się pracownik sklepu Pan Pestka, oferującego świeże nasiona konopi: Marihuana jest nietypową, jednak bardzo urodzajną rośliną. Wiele osób hoduje je dla samego efektu wizualnego. Nie można jednak zapominać o wartościach leczniczych tej rośliny, która pomaga między innymi w chorobie Alzheimera, depresji i chorobach nowotworowych.

Łodyga i liście

Liście dzielą się na:

  • cukrowe – o strukturze kolczystej oraz spiczastym kształcie. Umiejscowione są blisko pąków żeńskich i posiadające wiele trychomów.
  • wiatrakowe – zawierające bardzo dużą ilość chlorofilu i stymulują proces fotosyntezy. Posiadają pory, przez które pobierają dwutlenek węgla.

Twarda i sztywna łodyga marihuany jest fundamentem tej rośliny, ponieważ to z niej wyrastają węzły oraz inne gałęzie. Oprócz tego jest wsparciem dla tych elementów, a także zapewnia liściom przeprowadzanie fotosyntezy. Dzięki jej kolumnowej budowie pozwala marihuanie rozrastać się zarówno ku górze, jak i w kierunkach bocznych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas