Artykuł sponsorowany Siew pasowy

Siew pasowy

Dziś, kiedy uprawa zbóż i roślin wymaga ogromnej ilości pracy, nakładów oraz czasu każdy szuka sposobu jak najefektywniej wykorzystać porę siewu a następnie zbiorów. Coraz częstszą opcją wybieraną przez rolników jest siew pasowy, który stanowi alternatywę dla tradycyjnej orki. Na czym polega? Jakie są jego plusy i minusy?

Firmy jak Zakład Usługowo-Handlowy Waldemar Szłapak, które oferują usługi żniwne zbioru zbóż, rzepaku, kukurydzy i innych roślin nasiennych nieustannie poszerzają zakres swoich usług. Zdajemy sobie sprawę z rosnących i zmieniających się potrzeb naszych klientów. Dlatego też oferujemy usługi siewu pasowego, który stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego siewu zbóż.

Na czym polega siew pasowy?

Aby rośliny i zboża dobrze rosły ważne jest odpowiednie przygotowanie gleby do siewu. Ziemia powinna być spulchniona, rozluźniona i napowietrzona, aby rośliny miały szansę dobrze się ukorzenić. Uprawa pasowa postrzegana jest jako nowoczesne rozwiązanie. Sprawdza się szczególnie w przypadku szeroko-rzędowej uprawy roślin, gdy nie chcemy tracić zbyt dużej ilości wody z gleby. Wspiera również działania przeciwerozyjne. To system uprawy roślin, który polega na głębokim spulchnianiu wąskich pasów na polu tylko w miejscu, w którym chcemy wysiać nasiona. Glebę spulchnia się do głębokości 30-35 cm. Dzięki temu, że nie dochodzi do mieszania ziemi nie wydobywa się jej wilgoci na powierzchnię. Pomiędzy pasami, w których siejemy pozostawia się wolne miejsca. Nie trzeba również wykonywać żadnych prac dodatkowych. Warto jednak przykryć ziemię na przykład słomą, aby uchronić rośliny przed nagrzewaniem się i parowaniem wody.

Plusy i minusy siewu pasowego

Maszyny do siewu pasowego to skomplikowane urządzenia, które na raz wykonują szereg czynności. Nasza firma oferuje usługę uprawy pasowej z wykorzystaniem zaawansowanego agregatu siewnego Czajkowski ST600, który spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa oraz regularnie jest serwisowany, aby gwarantować klientom bezawaryjną pracę w czasie żniw. Łączenie w sobie kilku funkcji innych urządzeń pozwala znacznie skrócić czas pracy, jeszcze bardziej ograniczyć utratę wilgotności gleby a także zaoszczędzić paliwo. Dużą zaletą takiej metody jest to, że za jednym wykorzystaniem maszyny możliwa jest zarówno uprawa roli, wysiew nawozów i nasion a czasami dodatkowo można zastosować środki ochrony roślin. Oszczędność pracy i czasu to jedno, ale większe plony, jakie można uzyskać za pomocą tej technologii w trudnych dla rolnika czasach suszy to druga zaleta. Klienci chwalą również precyzję tej technologii. Sadzimy dokładnie tam gdzie chcemy i nie nawozimy chwastów a jedynie rośliny, na których nam zależy przy oszczędnym wykorzystaniu nawozów. Wadą może być to, że między rzędami roślin uprawnych często pojawiają się chwasty, choroby roślin oraz gryzonie. Czasami należy zmienić kierunek uprawy, aby dać odpocząć glebie w jednym miejscu, co nie zawsze jest możliwe. Jednak mimo tych drobnych niedogodności warto zainteresować się tym rozwiązaniem!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas