Materiał Partnera Polska tradycja myśliwska

Polska tradycja myśliwska

Za czasów Polski szlacheckiej wykreowało się wiele tradycji i niektóre z nich pozostały w naszej kulturze do dzisiaj. Polowanie jest jedną z nich. Kolejną jej towarzyszącą, którą utrzymuje się do dziś, jest grzybobranie. Obie pozwalają na wykorzystanie bogactwa lasów polskich. Sprawdź, czy każdy może uczestniczyć w polowaniu i jakie możliwości oferuje działalność myśliwska.

Weź udział w prawdziwym polowaniu

Polowania należą do aktywności wykonywanych hobbystycznie lub zawodowo. W obu tych przypadkach trzeba znać obowiązujące prawa i zasady oraz mieć wymagane pozwolenia, które dopuszczają myśliwego lub hobbystę do podjęcia tej aktywności. Osoby zainteresowane tym, jak wygląda prawdziwe polowanie, mogą się o tym przekonać, biorąc udział w polowaniu indywidualnym lub polowaniu zbiorowym. Łowiectwo jest w Polsce bardzo popularne. A gęste i pełne dzikiej zwierzy lasy krajowe słyną także wśród myśliwych w Europie.

Ten zwyczaj był kultywowany od setek lat, a jego opis można znaleźć nawet w Panu Tadeuszu - w jednej z najważniejszych polskich dzieł wieszcza narodowego Adama Mickiewicza. W poprzednich stuleciach, zanim na dobre rozbudowały się miasta, lasy były jeszcze bogatsze w zwierzynę łowną. Obecnie jeszcze w niektórych regionach naszego kraju ta tradycja jest przekazywana pokoleniowo. Część osób interesujących się tym zagadnieniem, chciałaby przeżyć prawdziwe polowanie. Działalność myśliwska, w ramach której można wziąć udział w zorganizowanym polowaniu, udostępnia tę możliwość wszystkim zainteresowanym.

Jednym z myśliwych proponujących wyprawy na polowania zarówno indywidualne jak i zbiorowe jest Jacek Macoch prowadzący firmę myśliwską Sagittarius Polska. Działalność ta obejmuje łowiectwo i pozyskiwanie zwierząt łownych, a także przygotowanie i dostarczanie żywności dla odbiorców. Odbycie polowania z Jackiem Macochem to niezapomniane wrażenia. Wieloletnie doświadczenie myśliwych z Sagittarius Polska gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie polowania oraz poznanie jednych z najbardziej urokliwych zakątków natury. Tego rodzaju wyprawa myśliwska może odbyć się z udziałem osób prywatnych, ale także jako wyjazd firmowy.

Wszelkie zasady prawne dotyczące prowadzenia i uczestnictwa w polowaniu są zapisane w Rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania oraz znakowania tusz. Zawarte tam ustalenia prawne szczegółowo opisują sposób organizacji polowania oraz wszystkie najistotniejsze warunki, jakie muszą być spełnione, aby się ono odbyło.

Dziczyzna od myśliwego

Ci, którzy nie są fanami polowań a lubią smak dziczyzny mogą także skontaktować się z Sagittarius Polska. Upolowana zwierzyna łowna, sprawdzona i zatwierdzona przez weterynarza jako gotowa do spożycia jest wyjątkowym przysmakiem na polskich stołach. Bogactwo dziczyzny to między innymi mięso z jelenia, sarny, dzika. Poza tym bardzo popularne jest także mięso królicze. Łowy myśliwskie pozwalają na cieszenie się potrawami z kaczki czy bażanta. Oprócz ciepłych potraw z dziczyzny można przygotować także pasztety, kiełbasę lub mięso w słoiku.

Jest wiele korzyści pochodzących z jedzenia mięsa ze zwierzyny łownej. Jelenie, dziki lub inne dzikie zwierzęta żyjące w lesie, żywią się jedynie tym, co znajdą w naturze. Dzięki temu otrzymane z nich mięso jest czyste i pełnowartościowe. Smak, choć nie jest uniwersalny, jest wysoce doceniany przez smakoszy dziczyzny. Ten rodzaj mięsa jest także o wiele mniej tłusty i zawiera więcej białka niż na przykład mięso wieprzowe. Najlepiej, konsultując się z myśliwym, który prowadzi sprzedaż dziczyzny, dowiedzieć się kiedy odbywają się sezony łowne, aby zaplanować zakup świeżego mięsa. Jego smak wzbogaca od wielu lat polskie stoły.

Opracowanie:

Sagittarius Polska Jacek Macoch

Pokój , Brzeska 24

Podziel się