Materiał Partnera Opryskiwacze Caruelle - przegląd rozwiązań

Opryskiwacze Caruelle - przegląd rozwiązań

Solidny opryskiwacz to urządzenie niezbędne w każdym nowoczesnym gospodarstwie rolnym. Zgodnie z nazwą wykorzystuje się go do oprysków, czyli nawożenia oraz chemicznego zabezpieczenia roślin uprawnych oraz drzew i krzewów. Jednym z wiodących producentów opryskiwaczy jest francuska marka Caruelle obecna na rynku już od 1871 roku. Sprawdźmy, jakiego typu rozwiązania znajdziemy w jej portfolio.

Opryskiwacze zawieszane

Przegląd opryskiwaczy marki Caruelle zaczynamy od urządzeń zawieszanych, mocowanych do ciągnika rolniczego. Do tej kategorii zaliczamy następujące modele:

  • Demeos – to najmniejszych rodzaj opryskiwacza, wyposażony jest w belkę rozkładaną ręcznie. Stworzony specjalnie do współpracy z ciągnikami o małej i bardzo małej mocy. Szerokość robocza wynosi do 15 metrów
  • Profarm – wyposażony jest w belkę rozkładaną hydraulicznie, zapewniającą szerokość roboczą do 18 metrów. Stworzony do precyzyjnie przeprowadzanych zabiegów, idealnie spisuje się we współpracy z ciągnikami małej i średniej mocy.
  • Olympia – szerokość robocza wynosi do 24 metrów, belka rozkładana jest hydraulicznie i posiada hydrauliczną amortyzację. Zaprojektowany do szybkiej jazdy, dzięki czemu prace można wykonać w krótszym czasie. Jest to najbardziej zaawansowany pod względem technologicznym opryskiwacz zawieszany.
  • Xenia – skutecznie zastępuje opryskiwacze ciągane, zaprojektowany został do przeprowadzania szybkich, wielkoobszarowych zabiegów. To największy opryskiwacz zawieszany w portfolio Caruelle.

Opryskiwacze ciągane

Opryskiwacze w formie naczepy, przystosowane do jazdy po polu za ciągnikiem rolniczym.

  • Olympia – konstrukcja tego opryskiwacza oraz zastosowana technologia szybkiego oprysku umożliwia jazdą po polu z prędkością ponad 20 km/h. Dzięki temu pracę można ukończyć szybciej i mniejszym kosztem energii. Jest to opryskiwacz o najniższym na rynku środku ciężkości, co zapewnia mu najwyższą stabilność, nawet podczas oprysków na zboczach.
  • Stilla – to najnowszy model w portfolio Caruelle, spełniający najwyższe wymagania względem wygody i współpracujący z najnowocześniejszymi technologiami zarządzania gospodarstwem. Model ten został wyróżniony tytułem Maszyna roku 2015, jest to również jedyny model ze zbiornikiem o grubości 14 mm

Opryskiwacze samojezdne

W tej kategorii znajdziemy jeden model marki Caruelle. Nympheos, bo to o nim mowa stanowi kombinację szybkości wykonywanych prac, trwałości oraz efektywności. Wysoki standard zastosowanych rozwiązań sprawia, że jest to rozwiązanie idealne dla średnich oraz dużych gospodarstw rolniczych. Do jego zalet należą między innymi prześwit wynoszący aż 180 cm oraz szerokość śladu wynoszą 305 cm, co zapewnia wysoką skuteczność i stabilność nawet podczas pracy na zboczach.

Wszystkie omówione opryskiwacze znajdziemy w ofercie firmy Kagro, autoryzowane dealera maszyn marki Caruelle.

Podziel się