Materiał Partnera Nawozy rolnicze

Nawozy rolnicze

Nieważne, czy w pracy w przydomowym ogródku, czy przy uprawie zboża, uprawiając jakiekolwiek rośliny, niemożliwym jest niemal obejść bez odpowiedniego nawozu. W zależności od zapotrzebowania będą one różne. Rodzaj nawozu oraz jego dawka, jaką powinno się zastosować, będzie zależeć od typu rośliny, jej kondycji, a nawet rodzaju gleby.  Odpowiednio dobrany nawóz bez wątpienia pozytywnie wpłynie na wzrost roślin oraz ich plony.

Nawozy

Zadaniem nawozów jest zwiększenie wysokości i jakości plonów, poprzez ubogacenie mineralne gleby. Dostarczają one składniki odżywcze, które pomagają roślinom odpowiednio się rozwijać. Wzmacniają one właściwości fizyczne oraz chemiczne roślin, poprzez dostarczenie im odpowiedniej ilości takich składników, jak azot, potas, wapń, magnez, siarka, fosfor i wiele innych. W zależności od typu rośliny, wykorzystywane są różne nawozy, o różnym w składzie. W przypadku nawozów rolniczych są to nawozy zawierające zazwyczaj tylko jeden składnik pokarmowy. Jest on  odpowiednio przygotowany tak, aby był łatwo przyswajalny dla wszelkiego rodzaju zbóż itp. Ostatnimi czasy coraz częściej wykorzystywane są nawozy, które zawierają dwa lub nawet trzy składniki odżywcze. Dostarczają one składniki pokarmowe roślinom, a także użyźniają glebę, regulując jej odczyn i poprawiając właściwości fizyczne oraz chemiczne, a także usuwają niektóre substancje szkodliwe. Głównymi surowcami, wykorzystywanymi do produkcji tych nawozów, są odpady pochodzenia zwierzęcego, odpady pochodzenia hutniczego, rudy i kopaliny. Granulat lub proszek (bo właśnie w takiej formie najczęściej nawozy są sprzedawane) musi być stosowany w odpowiednich ilościach oraz w określonych terminach. Od tego będzie zależeć jakość plonów. Zbyt duże i zbyt częste nawożenie może doprowadzić do przenawożenia gleby, co skutkować będzie obniżeniem jej wartości odżywczej.

Dobre nawozy rolnicze

Nawóz bez wątpienia wpłynie na jakość plonów i wzrost roślin. Od jego jakości oraz odpowiedniego stosowania zależy, czy wpłynie pozytywnie, czy negatywnie. Aby być pewnym efektu, należy kupować nawozy u pewnych i sprawdzonych dostawców, takich jak Argo- Handel. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży rolniczej. Posiadają oni szeroką bazę stałych klientów, którzy regularnie wracają, nie tylko po nawozy. Firma posiada w swojej ofercie także materiały siewne, a nawet części do różnego rodzaju maszyn rolniczych, różnych marek (między innymi jest to Ursus oraz Fergusona), łożyska i pasy klinowe. Dostępne są także najwyższej jakości środki ochrony roślin oraz paszę.

Podziel się