Materiał Partnera Ile mogą kosztować części do rozsiewacza?

Ile mogą kosztować części do rozsiewacza?

Mając do czynienia z częściami do rozsiewacza warto wiedzieć, że muszą one odznaczać się oczywiście odpowiednim stanem. Tylko w ten sposób będziemy mogli bowiem zapewnić sobie skuteczną pracę przy wykorzystaniu właśnie tego rodzaju maszyny rolniczej. Jako że trudno znaleźć konkretne informacje w tym temacie, w poniższym wpisie poruszamy związane z tym ważne kwestie.

O tym warto wiedzieć

Mając do czynienia z rozsiewaczem, nierzadko zanim zaczniemy przeprowadzać stosowne prace z wykorzystaniem tego typu maszyny, niezbędne okazuje się przeprowadzenie remontu. Oczywiście, może być też tak, że potrzebne będą tylko niewielkie poprawki pod kątem wizualnym, co zazwyczaj można łatwo załatwić poprzez wykorzystanie stosownych lakierów. W ramach tego wpisu skupimy się jednak na tym, jakie części rozsiewacza mogą w szczególności wymagać naszej uwagi oraz z jakim kosztem będziemy musieli się prawdopodobnie liczyć w momencie, gdy dojdzie do uszkodzenia danego elementu. Na początek, dobrze będzie nieco skupić się na opisie kwestii związanych z łopatkami wysiewającymi. Trzeba bowiem wiedzieć, że te elementy konstrukcji ulegają częstej wymianie.

Jednocześnie, łopatki wysiewające stanowią tak naprawdę kluczowy element całości konstrukcji, gdyż w bezpośredni sposób są one odpowiedzialne za jakość przeprowadzonego wysiewu. Szczególnie powinniśmy więc dbać o to, aby łopatki wysiewające odznaczały się jak najlepszą możliwą jakością. W momencie, gdy dojdzie do potrzeby wymiany właśnie tego rodzaju elementów, w przypadku łopatek ze stali nierdzewnej będziemy musieli prawdopodobnie liczyć się z wydatkiem rzędu od 40 do 50 złotych za sztukę. Cena ta dotyczy jednak tylko łopatek ze stali nierdzewnej pasujących do rozsiewaczy Unii. Mając do czynienia z łopatkami do rozsiewaczy od zachodnich producentów prawdopodobnie będziemy musieli zapłacić nawet 80 złotych za sztukę, tak więc zdecydowanie warto liczyć się z tym faktem.

Pozostałe części

Jako że uzyskanie przydatnych informacji w zakresie poszczególnych części do rozsiewacza, które to mogą wymagać wymiany nie należy do najłatwiejszych zadań, o pomoc zwróciliśmy się do ekspertów z firmy Agro-części zajmującej się sprzedażą części zamiennych do maszyn rolniczych, w tym oczywiście również części do rozsiewaczy. I tak, mając do czynienia z wadliwą łopatką do rozsiewaczy, nie zawsze zmieścimy się w wyżej wymienionych widełkach cenowych. Nierzadko okazuje się bowiem, że cena jest znacznie wyższa, ale wszystko zależy tutaj oczywiście od tego, z jakiego rodzaju wysiewaczem mamy do czynienia. Z innych informacji, trzeba wiedzieć, że w naszym kraju dość często sięga się po rozsiewacze z wahadłowym systemem wysiewu. W nich, uszkodzeniu może ulec rura wysiewająca.

Element ten stanowi dość specyficzną część konstrukcji, gdyż w przypadku pozostałych rodzajów rozsiewaczy przeważnie spotykamy się z talerzami wysiewającymi. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia rury wysiewającej, jej cena w przypadku rury na szerokość 14 metrów będzie wynosić około 500 złotych. Mając do czynienia z talerzami wysiewającymi, warto wiedzieć, że cena zakupu części zamiennej tego rodzaju będzie bezpośrednio uzależniona w znacznym stopniu od tego, z jakim producentem mamy do czynienia. W efekcie, w zależności od przypadku liczyć będziemy się mogli z wydatkiem rzędu od 200 złotych do nawet dużo ponad 1000 złotych.

Słowem końca

Poruszając poszczególne kwestie związane z tematem części do rozsiewacza dobrze będzie krótko wspomnieć również o mieszadle. Tutaj, do czynienia nie będziemy mieli zazwyczaj z wygórowanymi cenami, dlatego też w momencie, gdy dojdzie do uszkodzenia tego elementu liczyć powinniśmy się z wydatkiem mniej więcej w granicy stu złotych. Wysokie ceny spotkać możemy natomiast w przypadku drogich rozsiewaczy, w których to cena za wymianę mieszadła dochodzi do 400 złotych i więcej. Jak więc można zauważyć, ceny za wymianę poszczególnych części w rozsiewaczu nie zawsze będą wygórowane, a wszystko będzie zależeć od indywidualnego przypadku.

Opracowanie:

Podziel się