Materiał Partnera Mini maszyny rolnicze

Mini maszyny rolnicze

Rolnictwo już dawno wkroczyło na zupełnie nowy poziom - wielkie ciągnik, nowoczesne rozwiązania i niezliczone ilości hektarów pola do obrobienia nikogo już nie dziwią. Jednak w gospodarstwach spotkać można także szereg mini maszyn rolniczych, które są doskonałą pomocą na co dzień w dużych gospodarstwach rolnych.

Mini nie znaczy gorsze!

Jak podkreśla ekspert firmy Merlo Polska Sp. z o.o. warto pamiętać o tym, że zwrot mini maszyny rolnicze nie oznacza, że są one gorsze. Mają one jedynie mniejsze rozmiary, a tym samym mają inne przeznaczone niż maszyny w standardowych rozmiarach. Nowe maszyny rolnicze z kategorii mini to doskonałe rozwiązanie dla rolników, szczególnie dla tych, którzy w gospodarstwie trudnią się także hodowlą zwierząt. Mniejsze, bardziej dostępne maszyny są doskonałym rozwiązaniem jednak także wtedy, kiedy w gospodarstwie odbywa się jedynie produkcja roślinna.

Przykłady mini maszyn rolniczych

Na rynku jest szeroki wybór maszyn rolniczych w standardowych rozmiarach, nie brak jednak także maszyn w mniejszej wersji mini. Jakie maszyny o mniejszych gabarytach są często stosowane?

  • Miniciągniki (minitraktory)  - większość osób przekonanych jest, że ciągnik musi być ogromny. Jest to prawda, ale tylko wtedy, kiedy mowa o ciągnikach używanych na przykład do zwożenia zboża z pola czy wykonywania orki. Jeśli jednak chodzi o drobne prace w gospodarstwie, takie chociażby jak wywożenie obornika z pomieszczeń inwentarskich, o wiele lepiej sprawdzi się sprawniejszy ciągnik w wersji mini! Taki mały ciągnik może być używany z szeroką gamą dodatków i innych maszyn pod warunkiem, że są one dostosowane do możliwości takiego pojazdu. Niewielkie ciągniki firm takich jak Merlo cieszą się ogromną popularnością.

  • Wysięgnik teleskopowy - wydawać by się mogło, że taka maszyna nie znajdzie zastosowania na wsi, a jednak! Maszyna z wysięgnikiem teleskopowym to doskonały wybór wszędzie tam, gdzie trzeba ładować materiały czy zwozić bele siana z łąki. Taka maszyna z pewnością ma szerokie zastosowanie u rolników, może być przydatna także u przedsiębiorców, którzy prowadzą firmy remontowe czy budowlane.

Jak widać mini maszyny rolnicze mogą być używane na równi z dużymi modelami. Kluczowe jest jednak wybranie tylko produktów sprawdzonych producentów, dzięki czemu można mieć pewność co do trwałości i wytrzymałości maszyn. Ważne jest także korzystanie z ofert renomowanych firm ze względu na gwarancję i możliwość skorzystania nieodpłatnie z serwisu. 

Opracowanie:

Merlo Polska Sp. z o.o.

Łomianki , Warszawska 109

Podziel się