Artykuł sponsorowany Zbrojenie – najważniejszy element na budowie

Zbrojenie – najważniejszy element na budowie

Zbrojenie betonu to podstawowy etap prac budowlanych. Czynność ta ma na celu wzmocnienie konstrukcji budowlanej przez co staje się ona bardziej stabilna. Do wykonania zbrojenia niezbędna jest siatka prętów zbrojeniowych. Każdy element musi być ze sobą połączony w taki sposób, aby tworzyła ona stabilną konstrukcję, która w kolejnej fazie jest zalewana betonem.

Znaczenie zbrojenia na budowie

Zbrojenie betonu to czynność czasochłonna i wymaga od ekipy budowlanej dodatkowych umiejętności. Z tego powodu wiele firm nie decyduje się na wykonanie zbrojenia co jest błędem. Zbrojenie betonu zwiększa jego stabilność i przyczynia się do zwiększenia trwałości konstrukcji. Jeśli obawiamy się, że wykonanie ręcznego zbrojenia zajmie zbyt wiele czasu warto skorzystać z gotowych zbrojeń. Na rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się w wykonywaniu zbrojeń dla budownictwa. Dostarczają oni produkt zgodnie z zamówieniem, który jest łatwy w montażu i znacznie skraca pracę przy zbrojeniu betonu.

Jak powinno wyglądać zbrojenie?

Prawidłowe zbrojenie betonu powinno być wykonane ze stali o różnej specyfikacji. Materiał jaki powinien być użyty do wzmocnienia konstrukcji budynku powinien być określony w projekcie. Warto wiedzieć, że każdy rodzaj stali jest oznaczony inną klasą oraz gatunkiem. Klasa odnosi się do wytrzymałości stali, zatem im jest ona wyższa tym jej wytrzymałość na rozciąganie wzrasta. Trzeba pamiętać, że zbrojenie ma na celu wzmocnienie betonu, jego ochronę przed pęknięciami czy innymi zniszczeniami. Zbrojenie betonu wykonuje się w ławach fundamentowych, stropach, schodach, nadprożach okiennych lub drzwiowych, czyli w najważniejszych punktach budynku. Warto więc zastosować do wykonania zbrojenia stal najlepszej jakości, która zagwarantuje stabilność wymienionych punktów w budynku.

Wiązarka, czyli czym wykonać zbrojenie

Do wykonania prawidłowego zbrojenia betonu oraz w przypadku pojawienia się problemów ze zbrojeniem przydatna będzie wiązarka do zbrojeń. Wiązarki jak sama nazwa urządzenia wskazuje, wiążą pręty zbrojeniowe. Wykorzystuje się do tego druk wiązałkowy, który jest nawinięty na specjalną szpulę. Prace przy zbrojeniu dzięki wiązarce można wykonać jedną ręką. Mechanizm wiązania polega na przyłożeniu szczęk urządzenia do elementów, które chcemy związać. Następnie należy nacisnąć spust. Koła zębate wiązarki wypuszczą wtedy porcję drutu, który zostanie skręcony w miejscu wiązania, a następnie automatycznie odcięty przy pomocy noża. Wiązanie trwa sekundę i jest znaczne szybsze niż tradycyjne, wiązanie ręczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas