Materiał Partnera Zastosowanie hydrocyklonu z gumowy w oddzielaniu osadów

Zastosowanie hydrocyklonu z gumowy w oddzielaniu osadów

Hydrocyklony są urządzeniami przeznaczonymi do pracy ciągłej, które mają zastosowanie w procesie sedymentacji, czyli oddzielania od siebie materiałów, które różnią się od siebie gęstością lub wielkością. Gumowe hydrocyklony wyłożone materiałem trudnościeralnym są wykorzystywane w zakładach zajmujących się oczyszczaniem i zagęszczaniem osadów oraz w

procesie odzysku np. piasku.

Zasada działania hydrocyklonu

W hydrocyklonach wykorzystuje się siłę odśrodkową, by przyspieszyć proces sedymentacji. To, że powstaje w nich energia, zapewnia pompa zasilająca. Podczas podawania przez nią materiału do hydrocyklonu, powstaje ruch wirowy i następuje oddzielenie się cząstek mniejszych od większych lub cieczy gęstej od lżejszej. Frakcja ciężka spływa w kierunku wlewu po ściankach hydrocyklonu. W tym czasie materiał lżejszy jest porywany przez strumień wody do tulei przelewu w części górnej. Materiał, który z części cylindrycznej dostaje się do części stożkowej, czyli niższej zaczyna wirować coraz szybciej, ze względu na zwężający się przekrój urządzenia. Podczas tej pracy cały czas następuje rozdział frakcji cięższej i większej od lżejszej i mniejszej.

Zastosowanie hydrocyklonów z gumy

Hydrocyklony z gumy znajdują zastosowanie w zakładach, w których stosuje się oczyszczanie i zagęszczanie osadów w celu wzbogacenia surowców mineralnych. W układach mielenia są stosowane do odpowiedniego uziarnienia surowcem, by mógł być wykorzystany w dalszym procesie produkcji. Wnętrze tych wyrobów z gumy jest wyłożone materiałem odpornym na ścieranie, a do ich zadań należy:

  • odszlamianie;

  • zagęszczanie;

  • sortowanie;

  • klasyfikacja minerałów.

Wśród produktów dostępnych na rynku m.in. u producenta wyrobów gumowych Pol-Gum są hydrocyklony w postaci rodzajów dyszy:

  • wylewowych;

  • wlotowych;

  • przelewowych.

Hydrocyklony z gumy są stosowane w trakcie drążenia tuneli w regeneracji bentonitu, odzysku i uszlachetnianiu piasku, obróbce ziem i minerałów, w recyklingu i ochronie środowiska np. podczas odzyskiwania wartościowych surowców.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas