Materiał Partnera Profile gumowe najwyższej jakości

Profile gumowe najwyższej jakości

W wielu obszarach działalności człowieka występuje konieczność uszczelnienia pewnych przedmiotów lub instalacji. Ma to zasadnicze znaczenie dla ich prawidłowego i wydajnego funkcjonowania. W tym celu stosuje się różnorodne profile gumowe, które mają różną grubość i kształt – w zależności od swojego przeznaczenia. Czym powinny się wyróżniać najwyższej jakości profile gumowe?

Cechy profili gumowych

Wyróżniamy dwa główne rodzaje profili gumowych, a więc: sznury gumowe i uszczelki gumowe. Oczywiście materiałem wykorzystywanym do ich produkcji jest guma. Guma posiada bowiem korzystne cechy charakterystyczne, które zapewniają uszczelkom spełnianie swoich funkcji w jak najlepszy sposób. Sznury i uszczelki gumowe mogą być wytwarzane z gumy litej lub porowatej. Ze względu na ich przeznaczenie poszczególne produkty tego typu będą wyróżniały się innymi cechami. Jednakże mają także wspólne cechy, które zawdzięczają właściwościom gumy, a są to na przykład: szczelność i odporność na działanie różnych czynników (temperatury, środków chemicznych i tym podobnych). Z uwagi na te cechy sznury i uszczelki gumowe są najlepszymi produktami uszczelniającymi.

Zalety profili gumowych

Główną zaletą profili gumowych jest różnorodność, co wpływa na wszechstronne możliwości ich wykorzystania. Sznury gumowe produkowane są w różnej grubości i o różnych kształtach profili. Wyróżniamy dwa główne rodzaje profili: okrągłe i czworokątne (prostokątne, kwadratowe, trapezowe). Ze względu na swój kształt znajdują zastosowanie między innymi w budownictwie, rolnictwie i przemyśle motoryzacyjnym. Sznury gumowe mogą być także wykonane w znacznie większym przekroju – stosuje się je najczęściej w przemyśle stoczniowym. Poza tym, podczas produkcji profili gumowych brane jest pod uwagę ich przeznaczenie, dlatego – dla przykładu: niektóre z nich mogą być świetnym izolatorem prądu elektrycznego, a inne – będą go przewodziły.

Korzyści

Niewątpliwą korzyścią zastosowania profili gumowych jest zapobieganie przedostawaniu się różnych substancji pomiędzy uszczelnianymi za ich pomocą elementami. Stosując różnego rodzaju profile zyskujemy cel, który chcemy osiągnąć. Ważny jest więc odpowiedni ich dobór do zadania, które mają spełniać. W ofercie producentów tego rodzaju produktów znajdziemy między innymi specjalistyczne profile gumowe: do bram przesuwnych, do ościeżnic, do obejm stalowych. Poza tym dostępne są także inne rodzaje profili, jak na przykład: klinowe i wtykowe, listwowe, nakładane, typu H i typu U oraz ząbkowano-koronowe. Kształt profili ma szczególne znaczenie dla osiągnięcia pożądanych efektów wynikających z zastosowania profili gumowych.

Profile gumowe mają różnorodną formę i wszechstronne zastosowanie. Specgum wytwarza wiele rodzajów sznurów i uszczelek gumowych o najwyższej jakości. Korzystając z produktów z oferty tej firmy mamy pewność, że ich cechy i zalety zapewnią nam pożądane efekty.

Opracowanie:

Specgum Sp. z o.o.

Łódź , gen. Jarosława Dąbrowskiego 238

Podziel się