Materiał Partnera Z jakich materiałów wykonuje się plandeki na naczepy?

Z jakich materiałów wykonuje się plandeki na naczepy?

Plandeki samochodowe na naczepy to idealne wyroby dla wszystkich, którzy chcą w bezpieczny i sprawny sposób przewozić ładunek na długich trasach. Takie systemy idealnie chronią zawartość pojazdów przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, słońce czy śnieg oraz przed kradzieżą. Czym powinny charakteryzować się plandeki dobrej jakości i z jakich materiałów się je wykonuje?

Jakościowe plandeki – czyli jakie?

Dobrej klasy plandeki są produkowane z wytrzymałych i praktycznych materiałów, które zapewniają najlepszy poziom ochrony mechanicznej i zabezpieczają przed czynnikami pogodowymi. Dobre parametry techniczne, takie jak grubość, gramatura czy wytrzymałość zaczepów, powinny być potwierdzone stosownymi certyfikatami i normami.

Chcesz mieć pewność, że zamawiana plandeka spełni swoje funkcje? Zaopatrz się w nią u dobrego producenta, który wykonuje trwałe i wytrzymałe pokrycia na wymiar w wybranym przez klienta kolorze i daje gwarancję zadowolenia z zakupu. Firmą, która spełnia te wymagania, jest przedsiębiorstwo Montaż i naprawa plandek z ponad 26-letnią tradycją działalności na rynku.

Dobrego usługodawcę można poznać po elastycznej ofercie – bardzo dobrze, jeśli jest możliwość wyposażenia plandek w specjalne, niemal personalizowane systemy napinania oraz zwijania.

Plandeki z PVC

Najbardziej wytrzymałą grupę stanowią plandeki wykonane z polichlorku winylu, czyli PVC. Z plandek samochodowych PVC korzystają głównie przedstawiciele branży przemysłowej i transportowej, choć zamawiają je także rolnicy oraz osoby działające w sektorze budowlanym. Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o rodzaje zastosowań.

Sprawdzają się one zwłaszcza w ekstremalnych warunkach pogodowych, ponieważ są praktycznie nieprzemakalne, a ponadto wykazują odporność na mechaniczne ścieranie
i rozerwanie.
Ponadto świetnie chronią załadunek przed działaniem substancji chemicznych oraz przed wilgocią.

Plandeki z LDPE lub z HDPE

Kolejna propozycja to arkusze tkane z polietylenu – LDPE, który cechuje się niewielką gęstością albo HDPE o dużej gęstości. Folie tego typu na pewno są mniej trwałe od swoich polichlorkowych odpowiedników, ale mają jedną ważną zaletę – wypadają bardzo korzystnie cenowo.

W celu wydłużenia ich żywotności stosuje się metodę obróbki zabezpieczającej przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

Plandeki płócienne

Opcjonalnie można też zdecydować się na plandeki płócienne, które kosztują co prawda bardzo mało, ale z drugiej strony prawie wcale nie zapewniają ochrony przed zamoknięciem. Takie plandeki dobrze sprawdzą się wówczas, gdy towar przewożony jest na niewielkie odległości, a kontakt z wodą nie będzie mu szkodzić.

Przykładem takiego załadunku są choćby sadzonki i innego typu roślinność, którą trzeba przetransportować z miejsca na miejsce w ciągu jednego dnia. W innych przypadkach to zabezpieczenie może okazać się po prostu niewystarczające.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas