Materiał Partnera Jakie plandeki wykorzystuje się przy budowe hal namiotowych?

Jakie plandeki wykorzystuje się przy budowe hal namiotowych?

Plandeki do budowy hal namiotowych wykonane są z materiałów trudnopalnych, co zwiększa poziom bezpieczeństwa przestrzeni objętej namiotem. Pozostałe parametry plandek dostosowywane są indywidualnie do potrzeb danej hali oraz uzależnione od sposobu, w jaki będzie ona wykorzystywana. Ważne są również warunki środowiskowe, które będą na nią oddziaływać. To przekłada się na grubość plandek, ich wygląd oraz indywidualne zmiany w budowie.

Jakie rodzaje plandek wykorzystuje się przy budowie hal namiotowych?

Plandeki dobierane są do sposobu, w jaki będzie wykorzystywana dana hala. Dlatego ich parametry mogą być niezwykle zróżnicowane, bo każda branża będzie stawiała inne wyzwania przed użytymi materiałami.

Wiele z firm specjalizujących się w montażu hal namiotowych ma w swojej ofercie różne rodzaje plandek, które odpowiadają potrzebom danej konstrukcji – do takich firm należy m.in. Tech-Plan z Poznania. Plandeki do budowy hal namiotowych dzieli się najczęściej na dwa rodzaje:

  • Plandeki pneumatyczne, czyli takie, które są wypełnione powietrzem. W ten sposób tworzy się warstwa izolacyjna, która ułatwia utrzymanie temperatury wewnątrz obiektu. Stosuje się je przede wszystkim w halach magazynowych, gdzie zapewniają ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.
  • Plandeki transparentne, to plandeki przeźroczyste, które umożliwiają tworzenie ogromnych witryn. Najczęściej wykorzystywane są przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń np. targów. Często są też budowane na potrzeby stadnin koni. 

Jak wybrać odpowiednią plandekę?

Plandeki do budowy hal namiotowych wykonywane są z różnego rodzaju materiałów – to, które z nich zostaną wykorzystane, uzależnione jest od konkretnych potrzeb klienta. Najczęściej posiadają one gramaturę od 500gr/m2 do 1200gr/m2. Aktualnie najczęściej wykorzystywane są plandeki o grubości 650gr/m2, ponieważ świetnie sprawdzają się w europejskim klimacie umiarkowanym.

Hale namiotowe o przeznaczeniu magazynowym wykorzystują najczęściej plandeki pneumatyczne, które dodatkowo wzmacniane są elementami z blachy falistej lub płyt wielowarstwowych. Dzięki temu znacznie łatwiej o utrzymanie stałej temperatury na danej przestrzeni magazynowej.

W przypadku hal sezonowych znacznie częściej wykorzystywane są plandeki transparentne. Zwłaszcza w konstrukcjach typu Turek, które są budowane na potrzeby zarówno wydarzeń sprzedażowych, jak i prywatnie np. przy organizacji wesel plenerowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas