Materiał Partnera Wysokiej jakości dozowniki-mieszacze wody dostępne w ofercie firmy TELDREAM

Wysokiej jakości dozowniki-mieszacze wody dostępne w ofercie firmy TELDREAM

Woda wykorzystywana jest w wielu różnych procesach technologicznych. Stanowi ona bardzo ważny element między innymi w przemyśle piekarniczym. Aby uniknąć niepotrzebnych strat finansowych do jej przepływu możemy zastosować specjalne dozowniki-mieszacze, które oferuje nam firma TELDREAM. Z wielu względów warto przyjrzeć się im nieco bliżej. Poznajmy charakterystykę dozowniki-mieszaczy do wody.

Zastosowania dozowników-mieszaczy wody

Dozownik jest urządzeniem, które coraz częściej wykorzystuje się w różnych gałęziach przemysłu. Jego celem jest dokładne odmierzenie ilości wody, jaka niezbędna będzie nam przy określonych procesach produkcyjnych. W niektórych miejscach niezbędne jest jednak zastosowanie nieco innego typu tej maszyny, który określa się jako dozownik-mieszacz wody. Jak mówi nam ekspert z firmy TELDREAM:

Dozownik-mieszacz jest to rodzaj urządzenia, które pozwala nam na wykorzystanie odpowiedniej ilości wody o określonej temperaturze. Przydatne jest to, zwłaszcza w miejscach, takich jak piekarnie, gdzie to właśnie temperatura wody odgrywa bardzo ważną rolę.

Dodajmy, iż tego typu maszyny przydatne są też w zakładach, które zajmują się na przykład produkcją makaronu. Niezbędne są one także w cukiernictwie.

Jakie są rodzaje dozowników-mieszaczy oferowanych przez firmę TELDREAM?

Firma TELDREAM ma szeroką gamę dozowników mieszaczy wody dostosowanych praktycznie do każdego klienta. W zależności od wielkości przyłączy do sieci dzielą się na na 1/2”, 3/4”, 1”. Z tym wiąże się ich wydajność 25 l/min, 55 l/min, 105 l/min. Ponadto w zależności od sposobu pracy piekarni mamy dozowniki mieszacze z dwoma przyłączami – woda zimna, woda ciepła, z trzema przyłączami:  woda zimna, woda ciepła, woda lodowa (woda ze schładzacza). Tak więc można dobrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Dodatkowo, w zależności od wersji, też mogą one współpracować z innymi urządzeniami czy komputerami za pośrednictwem protokołu MODBUS ASCII.

Dozowniki-mieszacze, które oferuje TELDREAM to rozwiązanie powalające na ekologiczne zużycie wody. W tradycyjnych urządzeniach, dozowanie wody rozpoczyna się dopiero po osiągnięciu ustawionej temperatury wody (woda, która podczas mieszania nie spełnia warunku wymaganej temperatury - trafia do kanalizacji).

Firma zastosowała bardzo ciekawe rozwiązanie oszczędzające zużycie wody, a więc i znaczące zmniejszenie kosztów. Nawet, gdy temperatura zmieszanej  wody nie spełnia wymagań (nie ma wymaganej temperatury w danej chwili) nie jest ona wylewana do kanalizacji, ale jest nalewana do naczynia i dzięki ciągłemu monitorowaniu przepływającej wody jej temperatura jest korygowana w procesie dalszego nalewania (np. podniesienie temperatury wody nalewanej zmieszanej w celu kompensacji temperatury wody już nalanej). Praktycznie ani kropla wody nie jest marnowana. To bardzo ekologiczne rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie zużycia wody nawet do 30-40%. 

Opracowanie:

Teldream Automatyka Przemysłowa

Gdańsk , Beethovena 23

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas