Materiał Partnera Wyposażenie suwnic i wyciągów – wózki kablowe

Wyposażenie suwnic i wyciągów – wózki kablowe

Jednymi z najważniejszych konstrukcji zaliczanych do wyposażenia suwnic oraz wyciągów zalicza się tak zwane wózki kablowe z kołami na łożyskach tocznych. To dzięki nim na suwnicach można transportować różnego rodzaju towary. Pomaga to między innymi organizować prace produkcyjne w ośrodkach produkcyjnych, a także logistyczne w różnego rodzaju magazynach. Ważne jest jednak częste wymienianie tychże konstrukcji na nowsze i sprawniejsze.

Wózki kablowe – zastosowanie

Wózki kablowe to konstrukcje, które wykorzystywane są dzisiaj w szeroko rozumianym przemyśle do transportu bliskiego towarów – od ośrodków produkcyjnych związanych z motoryzacją, po hale magazynowe do sprawnego przenoszenia automatycznego ładunków. Dzisiaj tego rodzaju urządzenia są zatem istotną częścią systemu logistycznego wielu przedsiębiorstw, a ich częste przeglądy techniczne oraz konserwacje są wymagane. To dlatego wiele podmiotów podejmuje stałą współpracę z dystrybutorami akcesoriów dźwignicowych.

Dostawca akcesoriów dźwignicowych i nie tylko

Elektryczne akcesoria dźwignicowe, a także osprzęt trakcyjny i wyposażenie suwnic, czy wciągników oferują w Polsce tylko najlepsi dystrybutorzy – tych na rynku, podobnie jak producentów jest bardzo mało. Przykładem solidnego dostawcy, który posiada wieloletnie doświadczenie branżowe, jest firma NOVET Janusz Bielecki z siedzibą w Katowicach. Dostarcza ona między innymi wózki kablowe o dopuszczalnym obciążeniu 125 kg, a także kasety sterownicze, przekaźniki, skrzynki kondensatorowe, uchwyty trakcyjne, izolatory trakcyjne, łączniki, przerywniki, sprzęgła, elektromagnesy, hamulce, czy silniki dźwignicowe. Wyroby te pochodzą między innymi od takich sprawdzonych marek producenckich jak: Spółdzielnia Pracy w Łodzi „Pokój”, BELMA, RADPOL, EMA ELFA, czy od kanadyjskiego koncernu BOMBARDIER.

Wózki kablowe – elementy składowe

Wózki kablowe na prowadnice ceowe składają się między innymi z takich elementów jak: zabieraki, łapki dociskowe, konsole, zaślepki, zderzaki końcowe, uchwyty prowadnic, prowadnice firanki zaślepiającej, prowadnice firanki sterującej, łączniki prowadnic, zaciski końcowe przewodów, przewodów płaskich firanki sterującej, wózki kasety sterującej, czy przewodów sterowniczych do kaset z dwoma linkami nośnymi. Przykładowymi wózkami kablowymi dla ceownika są te na łożyskach kołowych. Wiele z konstrukcji wytrzymuje obciążenie do kilkudziesięciu kilogramów. Jeśli chodzi o materiał wykonania, najczęściej tego typu konstrukcje są wykonane z takich materiałów jak poliamid oraz PCV.

Opracowanie:

Podziel się