Materiał Partnera W jakich opakowaniach jest przechowywana pizza?

W jakich opakowaniach jest przechowywana pizza?

Jedzenie na dowóz podbiło serca i podniebienia smakoszy na całym świecie. To najłatwiejszy sposób, by dobrze się najeść, kiedy jesteśmy zajęci, brakuje nam czasu lub po prostu chęci na gotowanie. Jeśli chodzi o najczęściej zamawiane jedzenie z dowozem, to w tym aspekcie niepodzielnie króluje pizza. Dobrą jakość tego włoskiego placka z serem i dodatkami w przypadku dowozu zapewnia odpowiednie opakowanie. Czym charakteryzują się kartony na pizzę?


Pizza zawsze ciepła i pyszna

Zamawiając pizzę z dowozem, chcemy otrzymać produkt najwyższej jakości. Chodzi tu jednak nie tylko o odpowiednią recepturę i świeże składniki, ale także o sposób dostarczenia, który w znacznym stopniu decyduje o ostatecznym smaku dania. Nie da się bowiem ukryć, że pizza, która dotrze do nas zimna, wilgotna czy uszkodzona, raczej nie spotka się z entuzjastycznym przyjęciem. Aby placek podczas transportu zachował wysoką temperaturę, kształt i wyjątkowy smak, musi być odpowiednio zapakowany. Wybór pada najczęściej na specjalne kartony na pizzę. Z czego to wynika?

Tektura jest materiałem niedrogim i powszechnie dostępnym. - Mówi specjalista reprezentujący firmę Ekopak zajmującą się produkcją opakowań tekturowych. - Można łatwo ją formować i wykonywać z niej opakowania o różnych, również niestandardowych kształtach i wymiarach. Jest przy tym w pełni ekologiczna i naturalna, znajduje zastosowanie w recyklingu, co ma istotne znaczenie z punktu widzenia ochrony środowiska.

Opakowania na pizze produkuje się z mocnej tektury falistej, która wyróżnia się wysoką wytrzymałością. Grube opakowanie pozwoli utrzymać temperaturę, dzięki czemu do klienta dostarczona zostanie jeszcze ciepła pizza. Mocny karton jest też ważny ze względu na bezpieczeństwo produktu podczas transportu. Dzięki wytrzymałej tekturze nie trzeba obawiać się o uszkodzenie zamówienia. Warto przy tym zaznaczyć, że ze względu na specyficzne przeznaczenie kartonów dla szeroko pojętej branży gastronomicznej, w tym również dla pizzerii, powinny one posiadać specjalne atesty  dopuszczające je do kontaktu z artykułami żywnościowymi.


Wartość marketingowa

Opakowanie to nie tylko zabezpieczenie produktu, ale to też ważny element identyfikacji wizualnej firmy. Ma to szczególnie istotne znaczenie w branży gastronomicznej, gdzie panuje duża konkurencja i niezwykle ważna jest skuteczna reklama. Karton na pizzę musi być zatem dobrej jakości, ale powinien również zawierać jasny przekaz reklamowy, informując klienta o wybranej marce. Dlatego też warto zainwestować w opakowania gastronomiczne z nadrukiem. Kolorowe logo czy chwytliwy slogan reklamowy na pewno zwrócą uwagę konsumenta, a dzięki temu pomogą budować pozytywny i spójny wizerunek danej marki. Jeśli chodzi o technologię wykonania nadruku, to doskonale sprawdza się tu fleksografia. Nadruk fleksograficzny może być wykonany na każdym tekturowym opakowaniu, a do tego charakteryzuje go duża wytrzymałość, odporność na zabrudzenia i ścieranie oraz wysoka jakość i czytelność.

Podziel się