Materiał Partnera Plusy zastosowania tekturowych opakowań. Czy znasz je wszystkie?

Plusy zastosowania tekturowych opakowań. Czy znasz je wszystkie?

Opakowania powstałe z tektury falistej czy litej cieszą się olbrzymią popularnością. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że ciężko sobie bez nich wyobrazić funkcjonowanie wielu branż. Współcześnie rola opakowań daleko wykracza poza ochronę transportowanych towarów. Ze względu na swą wysoką estetykę mogą również odgrywać rolę atrakcyjnej reklamy i wizytówki przedsiębiorstwa. Za co jeszcze cenimy opakowania tekturowe? Zapraszamy do lektury!

Tanie wsparcie dla natury

Nie jest wielką tajemnicą, że opakowania z tektury litej bądź falistej nie należą do wygórowanych cenowo. Stosunkowo niskie koszty produkcji sprawiają, że porównując je z innymi materiałami, stanowią dobrą alternatywę ekonomiczną. Decydując się na nie, dokładamy również cegiełkę do ochrony środowiska. Przedsiębiorstwa trudniące się wytwarzaniem opakowań tekturowych zwracają bowiem szczególną uwagę na dobór właściwych surowców naturalnych. Nie inaczej jest w przypadku firmy Akart Robert Kin, mającej swą siedzibę w Gorzowie Wielkopolskim.

W procesach produkcyjnych unika się toksycznych substancji, dzięki czemu opakowania w żaden sposób nie oddziałują na produkty, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza przy transporcie żywności. Warto też dodać, że w pełni biodegradowalne kartony doskonale izolują towary od promieniowania UV, gwarantując zachowanie ich walorów smakowych i zapachowych.  Jako iż  technologia potrzebna do wytworzenia tektury nie wymaga dodatkowych złóż,  produkcja może bez przeszkód odbywać się na masową skalę, nie zatruwając otoczenia. Czysta ekologia!

Wytrzymałość i dużo więcej

Tektura nie bez powodu uważana jest za najbardziej wytrzymały materiał papierniczy. Chociaż wygląda na coś nietrwałego, są to tylko pozory. W odróżnieniu od plastiku, z każdym procesem nie traci bowiem nic ze swojej jakości i trwałości. Na rynku odnajdziemy rozmaite rodzaje opakowań tekturowych różniące się między sobą m. in. ilością zastosowanych warstw czy gramaturą. Duży wybór sprawia, że bez trudu dobierzemy materiał, który spełni nasze oczekiwania w zakresie odporności na uszkodzenia mechaniczne. Lekkie kartony ze względu na możliwość idealnego dopasowania gwarantują również bezpieczny przewóz przedmiotów wielkogabarytowych. Nic ma więc czemu się dziwić, że tak chętnie wykorzystywane są w branży transportowej i logistycznej.

Opakowania tekturowe nie służą obecnie tylko do ochrony towarów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać na nich nadruk, który będzie pełnił funkcję informacyjną. Może on, chociażby zawierać wskazówki dotyczące użytkowania produktu bądź terminu jego przydatności. Dobrą inwestycję stanowią ponadto pudełka stanowiące element reklamowy. Jako forma komunikacji z klientem pozwolą z pewnością wyróżnić się na tle konkurencji.

Opracowanie:

Akart Robert Kin

Wawrów , Zielone Pola 30A lok. 1

Podziel się