Materiał Partnera Usługi dźwigowe – kiedy skorzystać z tego rodzaju usług?

Usługi dźwigowe – kiedy skorzystać z tego rodzaju usług?

Dźwigi wykorzystuje się przede wszystkim do podnoszenia nawet bardzo ciężkich ładunków. Są one niezbędne przy wielu pracach budowlanych, takich jak budowa mostów, wiaduktów czy montaż konstrukcji stalowych. Nie każda firma budowlana dysponuje własnym sprzętem dźwigowym. W takich sytuacjach na pomoc przychodzą przedsiębiorstwa specjalizujące się w świadczeniu usług dźwigowych.

Prace ogólnobudowlane

Ciężko wyobrazić sobie duży plac budowy pozbawiony ciężkiego sprzętu, takiego jak dźwig. Bez wsparcia tego rodzaju maszyn niemal niemożliwe jest zbudowanie wysokich budynków i innych konstrukcji wymagających przenoszenia ciężkich ładunków. Pod pojęciem dźwig kryje się kilka rodzajów popularnych maszyn budowlanych. Są to:

  • Dźwigi samobieżne, nazywane również żurawiami samochodowymi.
  • Dźwigi HDS, czyli dźwig zamontowany na nadwoziu samochodu ciężarowego.
  • Dźwigi wieżowe składające się z kratownic tworzących wieżę.

Urządzenia te wykorzystywane są przy wszelkiego rodzaju pracach budowlanych – zarówno przy budowie, jak i remoncie czy modernizacji budynku. Nie każda firma działająca w branży budowlanej posiada odpowiednie urządzenia dźwigowe, zwłaszcza że prawidłowe utrzymanie tego rodzaju maszyn jest stosunkowo kosztowne. Również obsługa tego rodzaju urządzeń wymaga odpowiednich umiejętności i kwalifikacji. Dlatego większość firm korzysta z usług takich przedsiębiorstw jak Kotowicz Usługi Dźwigowe, które świadczą kompleksowe usługi dźwigowe.

Montaż konstrukcji stalowych

Wiele firmy chcąc zwiększyć swoje możliwości produkcyjne czy powiększyć przestrzeń magazynową decydują się na budowę nowych hal produkcyjnych, czy magazynowych. Dużą popularnością cieszą się hale wykonane przy pomocy konstrukcji stalowych. Obiekty budowane z wykorzystaniem konstrukcji stalowych charakteryzują się trwałością i możliwością adaptacji. Do szybkiego montażu konstrukcji stalowych niezbędne są różnego rodzaju urządzenia dźwigowe. Prace monterskie wymagają nie tylko użycia odpowiedniego sprzętu, ale również wysokich umiejętności operatora. Dla wielu przedsiębiorstw utrzymanie sprzętu wraz ze znakomicie wyszkolonym operatorem jest po prostu nie opłacalne, dlatego warto korzystać z usług firm zewnętrznych zajmujących się montażem konstrukcji stalowych.

Jak wybrać dobrą firmę świadczącą usługi dźwigowe?

Wybór odpowiedniej firmy zajmującej się usługami dźwigowymi wpływa na wiele czynników związanych z budową. Chcąc dotrzymać terminów, należy zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie, którym dysponuje przedsiębiorstwo, z którego usług chcemy skorzystać  oraz jego ofertę. Podczas prac budowlanych wykonuje się wiele różnych robót i do każdej potrzebne jest indywidualne podejście. Stawianie wysokich obiektów wymaga zastosowania dźwigów wieżowych, natomiast przy załadunku drewna  lepiej spisują się dźwigi umieszczone na naczepie samochodów ciężarowych. Warto sprawdzić również, czy firma posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC). Wszelkie prace wykorzystujące dźwigi wymagają specjalistycznych umiejętności, dlatego nie warto korzystać z usług niepewnych firm, których sprzęt nie posiada odpowiednich badań technicznych, a operatorzy certyfikatów i uprawnień.

Podziel się