Artykuł sponsorowany Uniwersalne zastosowanie hal namiotowych

Uniwersalne zastosowanie hal namiotowych

Hale namiotowe to stalowe konstrukcje pokryte odpowiednim materiałem. Z roku na rok cieszą się one coraz większym zainteresowaniem inwestorów, a wszystko to z powodu atrakcyjnej ceny i wszechstronności zastosowania. O trwałości i użyteczności hal namiotowych decyduje wiele czynników. Do najważniejszych zaś można zaliczyć stabilność konstrukcji szkieletowej i jakość plandeki, którą się ją pokrywa. Jaką rolę może pełnić hala namiotowa?

Co cechuje hale namiotowe?

Hale namiotowe są obiektami budowlanymi o różnorodnym przeznaczeniu. Ich największą zaletą jest lekka, ale bardzo wytrzymała konstrukcja. Postawienie hali namiotowej nie stanowi większego problemu i trwa od kilku dni do kilku tygodni w zależności od wielkości obiektu. Równie prosty jest jej demontaż, co sprawia, że hala namiotowa odznacza się dużą mobilnością. W każdej chwili można ją złożyć i postawić w nowym miejscu. Inwestorzy cenią hale namiotowe także za możliwość dostosowania obiektu do swoich potrzeb.

Jak informuje specjalista z firmy Plandeki – w większości przypadków konstrukcje te pełnią rolę magazynów, ale mogą też służyć jako hala produkcyjna, tymczasowy punkt sprzedaży, garaż dla maszyn rolniczych czy obiekt, w którym organizowane są targi i imprezy masowe. Coraz większą popularnością cieszą się wesela w plenerze. One również odbywają się w estetycznych namiotach, które chronią gości przed chłodem, wiatrem, deszczem czy intensywnym słońcem. Ostatnią zaletą hal namiotowych jest stosunkowo niski koszt budowy. Za taką konstrukcję zapłacimy znacznie mniej niż za postawienie hali stalowej lub budynku murowanego.

Pokrycie hali namiotowej, czyli plandeka

Dachy w halach namiotowych wykonuje się z pojedynczej lub podwójnej plandeki. Wyrób ten ma postać bardzo dużej płachty, uszytej z tkaniny poliestrowej pokrytą warstwą poliuretanu. Możliwa jest również produkcja plandek z polietylenu. Wymienione wyżej tworzywa cechują się dużą wytrzymałością, elastycznością i odpornością na wilgoć. Pozwala to na skuteczne zabezpieczenia całej konstrukcji przed czynnikami zewnętrznymi. Pojedynczą plandekę stosuje się w niezaizolowanych, czyli nieocieplonych halach namiotowych.

W takich obiektach nie ma konieczności utrzymywania określonej temperatury. Wykorzystanie plandeki podwójnej jest rozwiązaniem bardziej zaawansowanym technologicznie i przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim zapewnia ono lepszą izolacyjność hali, z której chcemy korzystać przez cały rok. Dach pneumatyczny (z podwójnej plandeki) eliminuje też problem ze skraplaniem się pary wodnej do wnętrza obiektu, co ma miejsce przy gwałtownych zmianach temperatury. Ogranicza też zaleganie śniegu na hali, ze względu na to, że ciepłe powietrze krąży między warstwami płachty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas