Materiał Partnera Spawanie konstrukcji stalowych dla przemysłu

Spawanie konstrukcji stalowych dla przemysłu

Solidne połączenie prefabrykowanych elementów konstrukcji stalowych sprawia, że obiekty wykonane z metalowych części są trwałe i solidne. Parametry te wraz z lekkością są ważne m.in. w przemyśle, gdzie konstrukcje ze stali mają szerokie zastosowanie. Przy ich produkcji ważne jest dopasowanie odpowiedniej metody spawania. Dobrze sprawdzi się łączenie topliwą elektrodą w osłonie gazów.

Jakie konstrukcje stalowe sprawdzają się w przemyśle?

Konstrukcje dla przemysłu muszą być przede wszystkim wytrzymałe i odporne na trudne warunki eksploatacji. Z tego względu do ich wykonania wybiera się np. stal. Konstrukcje stalowe składają się natomiast z wielu elementów, które spawa się ze sobą, tworząc trwały obiekt przemysłowy. Ważne jest, by dopasować odpowiednią metodę łączenia części konstrukcji stalowych. Dobrym wyborem będzie spawanie topliwą elektrodą w osłonie gazów.

Metoda MAG, bo tak się właśnie określa ten rodzaj spawania, wykorzystywana jest do tworzenia wszelkiego typu stelaży np. wiat przemysłowych. Do najczęściej wybieranych w przemyśle konstrukcji stalowych zaliczają się jednak niewątpliwie uniwersalne hale oraz magazyny. Ich przygotowaniem zająć się może firma Visionsteel, która w tym zakresie oferuje łączenie metalowych wyrobów ze sobą w celu stworzenia trwałej konstrukcji. W przemyśle ze spawanych elementów stalowych tworzy się również maszty, pawilony i kontenery. Dlaczego jednak zalecaną metodą spawania w tym wypadku jest MAG?

Jakie są zalety spawania metodą MAG?

Wytworzenie łuku elektrycznego między metalowym elementem a elektrodą topliwą pozwala na stworzenie solidnego połączenia wyrobów m.in. stalowych. Ważne jest jednak, by wspomniany łuk pozostawał skutecznie chroniony gazem osłonowym. Taki sposób wykorzystywany jest przy spawaniu metodą MIG/MAG. W przypadku pierwszej z wymienionych, gaz osłonowy jest chemicznie obojętny, przy drugim sposobie – chemicznie aktywny.

Spawanie metodą MAG doskonale sprawdza się przy łączeniu elementów konstrukcji stalowych dla przemysłu. Ma na to wpływ m.in. bardzo wysoka wydajność tego rozwiązania, a także dobra jakość uzyskanych połączeń. Należy przy tym pamiętać, że spawanie metodą MAG wymaga sporych umiejętności – tylko w ten sposób spoiny będą trwałe i solidne. Ze względu na swoją charakterystykę, spawanie MAG wybierane jest przy łączeniu wyrobów ze stali konstrukcyjnych każdego typu: nisko-, wysoko- i niestopowych. Są to podstawowe materiały, z jakich tworzy się konstrukcje stalowe o zastosowaniu przemysłowym i nie tylko.

Opracowanie:

Visionsteel Jefimowicz Kazimierz

Borcz 11 lok. 4

Podziel się