Materiał Partnera Rozbiórka domu jednorodzinnego – z jakim typem złomu można się spotkać i jak na nim zarobić?

Rozbiórka domu jednorodzinnego – z jakim typem złomu można się spotkać i jak na nim zarobić?

Konieczność rozbiórki domu jednorodzinnego może wynikać z bardzo różnych przyczyn. Czasami przyczyną jest jego fatalny stan techniczny, a czasami zmiana zagospodarowania przestrzennego terenu – wynikająca np. z rozpoczęcia innej inwestycji. Proces ten generuje ogromną ilość różnego rodzaju odpadów budowlanych – w tym przede wszystkim złomu żelaznego i nieżelaznego. Z jakimi metalami można zatem spotkać się najczęściej i jak na nich zarobić?

Prace rozbiórkowe a kwestia złomu

Podczas budowy domu jednorodzinnego wykorzystuje się wiele różnorodnych metali. Pełnią one funkcję zarówno techniczną, jak i estetyczną. Elementy metalowe rozlokowane są dosłownie w każdej części obiektu. Dlatego też podczas przeprowadzania prac rozbiórkowych nie warto stosować siłowych wariantów wyburzania, a raczej bardziej stopniowe podejście, które umożliwi sprawne wydobycie interesujących nas elementów.

Które z nich przedstawiają wartość? W pierwszej kolejności warto wspomnieć o wszystkich prętach, kątownikach, dwuteownikach, ceownikach, złącznikach czy kratownicach wykonanych ze stali. Pomimo że ich ceny skupu z pewnością nie należą do najwyższych, to ich ilość sprawia, że naprawdę da się na nich przyzwoicie zarobić. Dla przykładu złom stalowy klasy N10 skupowany jest za około 90-94 gr/kg.

Zupełnie inaczej cała sprawa wygląda w przypadku metali nieżelaznych, czyli miedzi czy aluminium. Wykonywane z nich pokrycia dachowe, systemy rynnowe, przewody czy ozdoby przedstawiają znaczącą wartość ekonomiczną. Najlepszym tego dowodem jest wynosząca ponad 20 zł/kg cena miedzi. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Dlaczego warto nawiązać współpracę ze skupem złomu?

Jeszcze w trakcie trwania prac rozbiórkowych warto zadbać o nawiązanie współpracy ze skupem złomu. Takie podejście do całej sprawy będzie stanowiło najlepszą gwarancję uzyskania nie tylko pewnych, ale przede wszystkim szybkich zysków. Dlaczego? Jedynie fachowcy z dużym doświadczeniem, do których z pewnością zaliczają się pracownicy firmy Meteor Recykling, są w stanie zagwarantować swoim klientom kompleksowy wymiar obsługi. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Fachowcy zapewniają przede wszystkim szeroko zakrojone wsparcie logistyczne. Rola zamawiającego usługę ogranicza się jedynie do wykonania jednego telefonu i umówienia daty oraz godziny odbioru ze wskazanego miejsca.

Transportem zebranego złomu zajmą się już zleceniobiorcy. Po dostarczeniu elementów na plac skupu, segregacji oraz ważeniu należność zostaje wypłacona w formie gotówki. Co warte podkreślenia – przy dużych zamówieniach wszyscy zainteresowani mogą również liczyć na indywidualne ustalenie atrakcyjniejszych warunków cenowych. Powierzając złom w ręce fachowców, zyskujemy także pewność, że skupowane elementy zostają przetworzone lub zutylizowane w sposób, który określają przepisy obowiązującego prawa.

Opracowanie:

Meteor Recykling Sp. z o.o.

Będzin , Bory 53C

Podziel się