Artykuł sponsorowany Rodzaje podnośników. Przegląd rozwiązań

Rodzaje podnośników. Przegląd rozwiązań

Podnośniki to maszyny niezbędne podczas wszelkich prac wysokościowych. Z ich pomocą montuje się billboardy reklamowe, przeprowadza się montaż oraz konserwację elementów oświetlenia, wykonuje się wiele prac na budowach, przy robotach konserwacyjnych i porządkowych. Na rynku występuje kilka rodzajów podnośników, które różnią się między sobą sposobem podnoszenia, a także zastosowaniem. Wśród nich rozróżnia się podnośniki nożycowe, przegubowe i teleskopowe. Czym charakteryzują się te maszyny i do czego warto je stosować?

 Rodzaje podnośników

Podnośniki nożycowe wyposażone są w mechanizm podnoszący z dwoma ramionami, które krzyżują się ze sobą. Ramiona te podnoszą się w wyniku prostowania, aż do osiągnięcia pożądanej wysokości. Podnośniki nożycowe mogą posiadać napęd elektryczny lub spalinowy.

Konstrukcja przegubowa podnośnika posiada trzy punkty załamania, co wyróżnia te maszyny spośród wszystkich typów dostępnych na rynku. Taka budowa masztu powoduje, że użytkownik jest w stanie dotrzeć do miejsca pracy nad przeszkodami znajdującymi się pomiędzy platformą, a maszyną. Podnośniki teleskopowe natomiast są to maszyny niewielkie pod względem gabarytów i wagi. Ich cechą charakterystyczną jest duży wysięg. Większość modeli takich podnośników dysponuje wysuwanym ramieniem, którego długość dostosowuje się do rodzaju wykonywanych prac.

Dodatkowo wyróżnia się podnośniki koszowe nożycowe i przegubowe. Charakteryzują się one przede wszystkim tym, iż wyposażone są w kosz znajdujący się na końcu hydraulicznego ramienia. Ramię to osadzone jest najczęściej na mechanicznym pojeździe kołowym w postaci ciężarówki. Dzięki takiej mobilnej konstrukcji, przenośniki tego rodzaju są w stanie dojechać niemal w każde miejsce.

 Zastosowania różnych rodzajów podnośników

Jednymi z najczęściej używanych obecnie podnośników są podnośniki koszowe. Wykorzystuje się je do prac wysokościowych w sadownictwie i ogrodnictwie, w robotach montażowych oraz porządkowych, takich jak mycie elewacji, czyszczenie rynien bądź usuwanie śniegu z dachów

Jak wskazuje ekspert z firmy 4 Lifts specjalizującej się w wynajmie i sprzedaży samojezdnych podnośników:

Podnośniki koszowe są powszechnie stosowane w pracach prowadzonych przez służby ratownicze, na przykład przez straż pożarną. Używa się ich również podczas montowania billboardów reklamowych, przy mocowaniu dekoracji na budynkach lub przy instalowaniu oświetlenia w przestrzeni miejskiej. Podnośniki teleskopowe natomiast doskonale nadają się do wszelkich prac na dużych wysokościach.

Podnośniki nożycowe przeznaczone są do prac zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków na utwardzonym podłożu. Przydają się we wszelkich rodzajach robót, gdzie najistotniejsza jest stabilność

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas