Artykuł sponsorowany Pielęgnacja i wycinka drzew w ofercie w firmy Uni-Las

Pielęgnacja i wycinka drzew w ofercie w firmy Uni-Las

Musisz przeprowadzić wycinkę drzew w ogrodzie i zastanawiasz się, jak to zrobisz? Nie jesteś pewny czy zabieg ten jest konieczny w przypadku Twojego sadu? Szukasz zaufanej firmy, która świadczy usługi na najwyższym poziomie? Skorzystaj z pomocy doświadczonych pracowników przedsiębiorstwa Uni-Las, które specjalizuje się w wycince i pielęgnacji metodą tradycyjną, alpinistyczną oraz koszową.

Pielęgnacja i wycinka drzew – kiedy jest konieczna?

Odpowiednia pielęgnacja oraz usuwanie obumarłych części roślin, pozwala na utrzymanie ich w odpowiednim zdrowiu. Posusz, czyli suche gałęzie są jedną z głównych przyczyn osłabienia oraz podatności na choroby wirusowe i grzybowe. 

Jak podkreśla ekspert: zabiegi te pozwalają na osiągnięcie zamierzonego efektu estetycznego oraz gwarantują obfitość zbiorów w przypadku drzew i krzewów owocowych. Mimo iż nie trzeba przycinanie gałęzi każdego roku, warto zatroszczyć się o podejmowanie systematycznych działań w regularnych odstępach czasu.

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy, specjalizującej się w tego rodzaju usługach, skorzystaj z pomocy pracowników przedsiębiorstwa Uni-Las z siedzibą w Cieszynie. Samodzielna wycinka jest możliwa, wiąże się jednak z poważnym ryzykiem narażenia zdrowia. Dodatkowo wymaga posiadania specjalistycznego wyposażenia i sprzętu, takiego jak pilarki elektryczne lub spalinowe.

Wycinka drzew – normy prawne

Od 2017 roku wprowadzone zostały stosowne przepisy regulujące wycinkę drzew. Ustawodawca ma na celu ograniczenie nieuzasadnionych zabiegów, które znacznie ingerują w równowagę ekosystemu oraz mają negatywny wpływ na środowisko naturalne. Procedura zakłada złożenie odpowiedniego wniosku do miejscowego urzędu gminy.

Dokument powinien dokładnie wskazywać omawiane drzewo i pozwolić na jego prawidłową lokalizację. W tym celu stosuje się często mapki poglądowe posesji. Dodatkowe obostrzenia dotyczą przy tym pomników natury wpisanych na listę zabytków. Po zdobyciu odpowiednich zgód można przystąpić do pracy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas