Materiał Partnera Przy jakich pracach pomoże nam specjalistyczna gilotyna do metalu?

Przy jakich pracach pomoże nam specjalistyczna gilotyna do metalu?

Najczęściej wybieranym materiałem do różnego rodzaju prac budowlanych jest metal, który posiada naprawdę wiele zalet. Jednak wbrew pozorom obróbka tego materiału wcale nie jest prosta. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w profesjonalne urządzenia, które pomogą nam w tych czynnościach. W plastycznej obróbce blachy świetnie sprawdzi się specjalistyczna gilotyna.

Czym właściwie jest gilotyna?

Gilotyna to bardzo specjalistyczne urządzenie, które pomoże nam w prostych liniowych cięciach arkuszy blachy na dowolne pasy. Z pewnością wiele osób spotka się również z nazwą nożyce gilotynowe, które zostały zbudowane z dwóch ostrzy, które wyprodukowano z wysokiej jakości materiału. Specjalistyczna gilotyna do blachy pozwoli nam na płynne oraz szybkie cięcie blachy. Jak tłumaczą specjaliści z firmy Mazanek Sp. z o.o. - mimo upływu lat oraz gwałtownego rozwoju technologicznego to urządzenie jest obowiązkowym elementem przedsiębiorstw budowlanych. Gilotyna sprawdzi się do cięcia głównie blachy wyprodukowanej z mosiądzu, stali, miedzi oraz aluminium. Mechanizm pomoże nam dostosować odpowiednią szerokość materiału do naszych potrzeb.

Dostępne rodzaje gilotyn

Na rynku możemy się spotkać z dwoma rodzajami gilotyn, a mianowicie mechanicznymi oraz hydraulicznymi. Mechaniczne gilotyny do blachy w procesie cięcia blachy wykorzystują układy mechaniczne, które pozwolą zgromadzić odpowiednią siłę do swobodnego ucięcia metalu. Specjalistyczna gilotyna typu mechanicznego sprawdzi się do plastycznej obróbki blach o niewielkiej grubości. Zastosowanie specjalnej technologii sprawi, że wszystkie cięcia będą bardzo sprawne. Hydrauliczna specjalistyczna gilotyna została wyposażona w parę siłowników, gdzie trafia olej pod wysokim ciśnieniem przy pomocy określonych zaworów. Odpowiednia konstrukcja hydraulicznej gilotyny pozwala użytkownik do obróbki cienkich oraz dość grubych materiałów. To urządzenie najczęściej wykonane jest z wysokiej jakości materiałów, co zapewni odporność na uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednia eksploatacja sprawi, że będziemy mogli się cieszyć przydatnością naszego urządzenia przez bardzo długi czas.

Opracowanie:

Mazanek sp. z o.o.

Dobre Miasto , Fabryczna 34

Podziel się