Materiał Partnera Podzespoły sprężarek tłokowych - czym muszą się charakteryzować?

Podzespoły sprężarek tłokowych - czym muszą się charakteryzować?

Sprężarki tłokowe to specjalistyczne maszyny, służące do sprężania gazu. Jednym z głównych czynników, decydujących o tym, czy konkretny kompresor uznać można za optymalny, jest kwestia związana z jego wytrzymałością eksploatacyjną. Aby cieszyć się długą i przede wszystkim bezawaryjną pracą sprężarki, trzeba zadbać o to, aby jej komponenty wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów. Co w tym zakresie oferują wyróżniający się na rynku producenci?

Trudne środowisko pracy

Aby odpowiedzieć na pytanie, dotyczące tego, dlaczego podzespoły sprężarek muszą zostać wykonane z najwytrzymalszych materiałów, trzeba zdać sobie sprawę ze specyficznego środowiska pracy, w którym owe komponenty się znajdują. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o wysokich temperaturach, które w niektórych przypadkach oscylują w granicach 100 stopni Celsjusza. Nie do pominięcia jest również kwestia styczności elementów z rozgrzanym olejem, który ma degradacyjny wpływ na niektóre materiały. Warto również wspomnieć o sporym ciśnieniu, które z czasem może przyczynić się do odkształcenia komponentów.

Pojawia się zatem zasadnicze pytanie, z czego konkretnie powinny być wykonane części sprężarki, aby mogła ona pracować zarówno długo, jak i bezawaryjnie. Z odpowiedzią śpieszą specjaliści z firmy GCS Compressor Products In, którzy są obecnie jednym z największych dostawców i producentów części do sprężarek tłokowych. W rozbudowanej ofercie asortymentowej wszyscy zainteresowani odnajdą m.in. pierścienie zgarniające olej, dławice, pierścienie dławicowe, pierścienie tłokowe prowadzące, tłoki i tłoczyska oraz zawory.

Komponenty sprężarek tłokowych - z czego się je robi?

Aby sprostać wymaganiom wszystkich nawet najbardziej wymagających klientów, firma GCS Compressor Products In zapewnia przede wszystkim do elementów wykonanych z wysokogatunkowej stali stopowej. Dzięki dodatkom stopowym takim jak np. tytan, charakteryzuje się ona znacznie większą wytrzymałością niż stal standardowa. Do produkcji pierścieni zgarniających olej, używa się także metali takich jak żeliwo i brąz, które wykazują doskonałe właściwości eksploatacyjne i zapewniają ogromną wydajność urządzenia. Dławice kompresorów wykonuje się m.in. ze stali nierdzewnej. W niektórych sytuacjach, tak jak dzieje się to w przypadku tłoków i tłoczysk, nieocenione staje się zastosowanie aluminium, które poza wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i warunki środowiskowe zapewnia dodatkowo wyjątkową lekkość.

Zakup części pochodzących od GCS Compressor Products In to gwarancja odniesienia pełnego sukcesu. Wszystkie rozwiązania opierają się na innowacji połączonej z ogromnym doświadczeniem kadry pracowniczej.

Podziel się