Artykuł sponsorowany Obróbka skrawaniem CNC - komu powinieneś zlecić to zadanie?

Obróbka skrawaniem CNC - komu powinieneś zlecić to zadanie?

Do tej pory znanych jest wiele różnego rodzaju metod obróbki elementów metalowych, metali kolorowych oraz tworzyw sztucznych, jednak największą popularność zdobyła obróbka skrawaniem CNC. Jest to innowacyjna metoda, która pozwala na uzyskanie pożądanych kształtów w krótkim czasie. W tym artykule dowiesz się, jakie zalety ma ten rodzaj obróbki metali oraz komu powinieneś zlecić jej wykonanie!

Na czym polega obróbka skrawaniem CNC?

Obróbka skrawaniem to nic innego, jak ścieranie wierzchnich warstw danego elementu, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie odpowiedniego kształtu oraz tekstury. Najczęściej temu procesowi poddaje się stal różnego gatunku, metale kolorowe oraz tworzywa sztuczne. Wykonanie elementów za pomocą obróbki skrawaniem CNC odbywa się najczęściej w trzech etapach, wśród których wyróżnia się projektowanie (utworzenie projektu w odpowiednim programie), przetworzenie projektu oraz wykonanie.

Obróbkę materiału można wykonać poprzez frezowanie, toczenie lub szlifowanie.  Frezowanie polega na wykonywaniu przez frezarkę ruchu obrotowego, natomiast ruch posuwowy wykonywany jest przez przedmiot obrabiany.

Toczenie polega na wprawianiu obrabianego materiału w ruch obrotowy. Z pomocą tej metody wykonuje się różnego rodzaju bryły obrotowe, takie jak kule, walce, stożki. Natomiast ostatnim etapem zazwyczaj jest szlifowanie. Tutaj z wykorzystaniem szlifierki możliwe jest nadanie odpowiedniej struktury oraz odpowiedniego wyglądu!

Kto powinien zająć się wykonanie obróbki skrawaniem CNC?

Nikogo nie powinno zdziwić stwierdzenie, że obróbką skrawaniem powinni zająć się wyłącznie profesjonaliści. Każdy, kto wykonuje ten zawód na pewno zdaje sobie sprawę z ilości wiedzy oraz umiejętności, jaką musieli zdobyć. Co więcej, aby możliwe było wykonanie frezowania, czy też toczenia zgodnie z obowiązującymi normami i wymaganiami, niezbędne są wysokiej klasy narzędzia. W związku z ich wysoką ceną, nie warto dokonywać ich zakupu, jeżeli nie zajmujesz się świadczeniem tego typu usług. Zdecydowanie lepszą opcją będzie zlecenie obróbki skrawaniem CNC firmie, na przykład Stal-Met. Firma działa na rynku już od 1989 roku, co pozwoliło na zdobycie sporego grona zaufanych klientów, a także wysokiej pozycji na rynku. W ich ofercie znajdziesz nie tylko obróbkę skrawaniem, ale również części do samochodów zabytkowych, regenerację podzespołów do silników spalinowych (samochody osobowe, dostawcze, ciągniki rolnicze) oraz różnego rodzaju części maszyn i urządzeń. Szczegółową ofertę skierowaną zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm znajdziesz na stronie internetowej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas