Materiał Partnera Niestandardowe kształty kartonów

Niestandardowe kształty kartonów

Kartony do pakowanie przedmiotów mają najczęściej kwadratowy lub prostokątny kształt. Na specjalne życzenie produkuje się jednak niestandardowe formaty pudełek, które znajdują zastosowanie do pakowania przedmiotów o niecodziennym kształcie. Kartony mogą być zatem walcowate, okrągłe oraz zupełnie płaskie, a ich konstrukcja zależy od zapotrzebowania oraz kierunku, w którym podąża dana branża. Oto krótki przegląd niestandardowych kształtów kartonów.

Jak tworzy się kartony o nieregularnym kształcie?

Kartonowe opakowania o nieregularnym kształcie tworzy się w sposób podobny do standardowych pudeł. Różnica polega na ukształtowaniu tektury w odmienny sposób i  umiejscowienie wewnątrz opakowania np. praktycznych przekładek, które odgrodzą przedmioty i zabezpieczą je przed uszkodzeniami.

Tuby kartonowe

Jednym z niecodziennych kształtów kartonowych pudełek są podłużne i okrągłe tekturowe tuby. Ten rodzaj opakowań zaleca się stosować m.in. do zabezpieczania powierzchni dużych zdjęć, projektów, map, obrazów na płótnie oraz innych papierowych przedmiotów, które można zwinąć w praktyczny rulon.

Kartonowe tuby są najczęściej użytkowane w sklepach, hurtowniach, pracowniach graficznych i biurach, które wysyłają dokumenty, zdjęcia oraz inne elementy o wydłużonym i walcowatym kształcie.

Kartony na wymiar

Pudełka na wymiar mogą osiągać bardzo niestandardowe kształty i służyć do przechowywania przedmiotów o nieregularnych rysach. Przykładami takich opakowań są m.in. kartony:

·       płaskie,

·       okrągłe,

·       z okrągłymi wytłoczeniami,

·       wielokątne,

·       z przekładkami lub uchwytami,

·       trójkątne i spadziste,

·       w kształcie skrzynek i nie tylko.

Wybór kartonu na wymiar zależy od typu przedmiotów, które mają być w nim przechowywane. W przypadku niestandardowych oczekiwań można zgłosić się m.in. do firmy Opak Kreft z Czeczewa.

Kartony z otworami okrągłymi mogą być używane do transportu i magazynowania np. produktów spożywczych, puszek, butelek, figurek, pizzy, garnków, rowerów oraz innych elementów w niestandardowym kształcie.

Praktyczne przekładki w tych pudełkach o nieregularnych wymiarach, umożliwiają komfortowy transport małych przedmiotów bez uszkodzenia. Amortyzujące wypełnienie pudła skutkuje bezpiecznym przechowywaniem kosmetyków, elementów szklanych i owoców.

Opakowania prezentowe

Opakowania prezentowe mogą mieć dowolny kształt, który sprawi, że przechowywany w nich podarunek jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Pudełka mogą mieć konstrukcję z wbudowaną klapą lub też inny rodzaj zamknięcia. Częstą cechą opakowań prezentowych jest także odmienny niż w przypadku standardowych kartonów kolor oraz ciekawsza struktura papieru np. falista lub idealnie gładka.

Podziel się