Artykuł sponsorowany Najpopularniejsze warianty nitów zrywalnych dostępnych na rynku

Najpopularniejsze warianty nitów zrywalnych dostępnych na rynku

Nity zrywalne dzięki swojej konstrukcji służą do łatwego łączenia ze sobą wielu elementów z różnych materiałów. Same nity również występują w kilku wariantach, dając tym samym możliwość wyboru dopasowanych do warunków eksploatacji wyrobów. Popularne są nity zrywalne aluminiowe, jednak sporym zainteresowaniem cieszą się też stalowe czy miedziane. Jakie jeszcze warianty nitów zrywalnych znaleźć można w ofercie renomowanego ich producenta?

Wytrzymałe nity ze stali

Stal to materiał szeroko wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu. Metal ten używany jest do produkcji m.in. elementów konstrukcyjnych w budownictwie, ale nie tylko. Ze stali można też przygotować niezwykle wytrzymałe nity zrywalne. W tym celu wykorzystywana jest najczęściej stal nierdzewna lub ocynkowana. Pozwala to na zastosowanie nitów zrywalnych nawet w miejscach, gdzie istnieje ryzyko pojawienia się nadmiernej wilgoci mogącej przyczynić się do powstawania korozji. Nity stalowe to jeden z ważniejszych elementów rozbudowanej oferty firmy Metalmax.

Ten sprawdzony producent nitów zrywalnych wykonuje je również z wielu innych materiałów. Oprócz wytrzymałych nitów stalowych warto zwrócić też uwagę na modele miedziane. Są nieco mniej odporne od odpowiedników wykonanych ze stali, jednak bardzo szczelnie wypełniają otwory, co jest ich niewątpliwym atutem. Nadal utrzymują doskonałe parametry pod względem wytrzymałości, dzięki czemu również cieszą się sporą popularnością w wielu branżach.

Nity zrywalne w różnych kolorach

Bardzo często wybierane są też nity zrywalne z aluminium. Materiał ten gwarantuje odporność na spore obciążenia, dlatego taki typ nitów świetnie sprawdza się przede wszystkim w budownictwie przy wszelkiego rodzaju konstrukcjach metalowych, ale nie tylko. Używa się ich także w motoryzacji, podobnie jak nitów zrywalnych miedzianych. Co ciekawe, w ofercie sprawdzonego producenta nitów zrywalnych można zamówić poszczególne modele w wybranych kolorach.

Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się np. przy lepszym oznaczaniu poszczególnych elementów łączonych za pomocą takich wyrobów. Kolorowe nity zrywalne pozwalają także na zwiększenie ich widoczności lub działanie przeciwne – niekiedy bowiem pożądanym efektem jest ich niezauważalność. Tworzenie trwałych połączeń za pomocą łatwo instalowanych nitów zrywalnych to zatem doskonałe rozwiązanie dla wielu branż, jednak należy pamiętać o wyborze odpowiednich modeli. Wiele z nich znaleźć można w ofercie sprawdzonych producentów nitów zrywalnych, które dodatkowo różnią się typami zastosowanych w nich gwoździ.

Opracowanie:

Metalmax Lech Mikita

Żabieniec , Asfaltowa 12k

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas