Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę, wybierając folię stretch?

Na co zwrócić uwagę, wybierając folię stretch?

Każda firma, która świadczy usługi wysyłki, czy też magazynuje swoje towary, musi zadbać o to, żeby były one odpowiednio zabezpieczone. W tym celu używa się różnego rodzaju materiałów służących do pakowania. Jednym z tych najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych, jest folia stretch, która dzięki temu, że jest uniwersalna, sprawdza się niemal do wszystkiego. Co warto wziąć pod uwagę, wybierając folię?

Zastosowanie folii

Wykonana z tworzywa sztucznego folia stretch, chociaż ze względu na to, że jest lekka i dość cienka wydaje się niezbyt wytrzymała, tak naprawdę jest zupełnie na odwrót. Materiał charakteryzuje się dużą elastycznością oraz rozciągliwością, dzięki czemu po owinięciu towaru, kurczy się i dopasowuje, zapewniając mu stabilność. Ponadto jest wodoodporny, co ma szczególne znaczenie w przypadku transportu produktów wrażliwych na wilgoć. Wybierając rodzaj, grubość czy długość folii należy przede wszystkim wziąć pod uwagę to, do czego będzie ona wykorzystywana. Wytrzymała folia stretch znajduje zastosowanie m.in. w transporcie, rolnictwie, branży spożywczej, budowlanej, kosmetycznej i farmaceutycznej, a także na co dzień w gospodarstwach domowych.

Jaki kolor stretchu wybrać?

Raczej każdy wie, że stretch występuje w różnych kolorach. Jednak nie każdy ma świadomość, że kolory te mają swoje specyficzne właściwości oraz konkretną funkcjonalność. Najczęściej wybierane spotykane to:

  • folia przezroczysta – idealna do produktów spożywczych oraz palet, których zawartość chcemy, aby była dobrze widoczna, co zdecydowanie ułatwia pracę np. w magazynie,
  • folia czarna – przeważnie wykorzystuje się ją do pakowania towarów o dużych rozmiarach, a także gdy chcemy zamaskować zawartość i zabezpieczyć się przed kradzieżą.

Natomiast jeżeli nie wiemy, jaka folia sprawdzi się najlepiej w naszej działalności, warto zwrócić się do specjalistów w tej dziedzinie. Posiadająca siedzibę w Bielsku-Białej firma Com-Max Alicja Komędera, dzięki bogatej ofercie oraz wieloletniemu doświadczeniu w branży produkcji opakowań, jest w stanie doradzić każdemu klientowi korzystne rozwiązanie.

Rodzaje folii stretch

Z kolei jeśli chodzi o rodzaj folii, tutaj zazwyczaj znajdziemy wariant ręczny lub mechaniczny. Pierwszy jak nietrudno się domyślić, przeznaczony jest do samodzielnego zabezpieczania produktów raczej o niewielkich rozmiarach. Natomiast folia stretch maszynowa służy do pakowania za pomocą specjalnych maszyn, które wykonują to w sposób automatyczny. Takie rozwiązanie zazwyczaj wykorzystywane jest w większych zakładach oraz magazynach.

Opracowanie:

Com-Max Alicja Komędera

Bielsko-Biała , Legionów 26-28

Podziel się