Artykuł sponsorowany Możliwości użytkowe kotłów retortowych

Możliwości użytkowe kotłów retortowych

Kotły retortowe, chociaż do najtańszych nie należą, to ich zalety sprawiają, że cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Są to nowoczesne kotły na paliwo stałe, które charakteryzuje wysoka sprawność oraz wydajność. Sprawiają, że możemy uzyskać większą ilość ciepła, wraz ze zmniejszoną emisją zanieczyszczeń. Jakie są jeszcze możliwości użytkowe oraz zalety tego rodzaju kotłów?

Czym są kotły retortowe?

Są to kotły z automatycznym podajnikiem paliwa, które osiągają wysoką sprawność dzięki zautomatyzowaniu ich działania. Stąd, obsługa takiego kotła sprowadza się tylko do uzupełnienia paliwa w podajniku. Tak więc ciągłość spalania uzyskuje się bez konieczności naszej interwencji.

Kotły retortowe charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną i czystością spalania węgla kamiennego, tzw. eko-groszku. Najwygodniejszymi w obsłudze będą te z podajnikiem ślimakowym lub pneumatycznym. Pojemność zbiornika opału wystarcza nawet na 4 do 10 dni pracy w zależności od zapotrzebowania – zauważa nasz rozmówca reprezentujący firmę Luskar, która posiada nowoczesny salon sprzedaży kotłów w Krakowie.

Kotły retortowe są potocznie nazywane kotłami na eko–groszek, głównie dlatego, że ten typ paliwa jest do nich najbardziej zalecany. Możemy również wybrać inny rodzaj opału, np. groszek energetyczny, pellet czy miał węglowy. Kotły te wyposażone są również w palenisko awaryjne, na którym możemy spalać pellet drzewny, brykiet oraz węgiel kamienny.

Zalety kotłów retortowych

Każdy, kto przechodzi przez budowę domu, na pewnym etapie zastanawia się jak dopasować ogrzewanie oraz jaki system wybrać, aby móc uzyskać skuteczne, wydajne oraz łatwe w obsłudze urządzenie. Rozwiązaniem tego problemu mogą być właśnie coraz popularniejsze kotły retortowe, które mają szereg zalet. Jedną z nich jest przede wszystkim wyposażenie w automatyczny podajnik paliwa oraz zasobnik, w którym możemy umieścić jego zapas na kolejne dni. Wszystkim praktycznie zarządza elektroniczny sterownik. Obsługa kotła dzięki temu ogranicza się do okresowego usunięcia popiołu oraz załadunku opału do zasobnika. Bardzo istotną zaletą jest zmniejszona emisja zanieczyszczeń do atmosfery. Z paliwa natomiast po spaleniu pozostaje niewiele popiołu. Do kotłów retortowych zalecany jest eko-groszek, czyli wyselekcjonowany i wysokiej jakości węgiel drobnego sortymentu, który zawiera niewielkie ilości siarki, która często jest przyczyną szybkiej korozji stali. Materiały opałowe najlepiej kupić ze składu opału w Krakowie, gdzie znajdziemy wysokojakościowe materiały służące do opalania urządzeń grzewczych, takie jak pellet drzewny, brykiet, drewno opałowe czy węgiel. Dużym atutem kotłów jest także wygoda, długa żywotność i sprawność, łatwa obsługa oraz dużo niższe koszty eksploatacji w porównaniu do tradycyjnych pieców centralnego ogrzewania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas