Materiał Partnera Międzynarodowy standard dla opakowań

Międzynarodowy standard dla opakowań

Przemysł opakowaniowy w Polsce, jak i na całym świecie dynamicznie się rozwija. Mowa tutaj zarówno o firmach działających w sektorze papierniczym, jak i tworzyw sztucznych PCV i PET. Warto przy tym wiedzieć, że tylko najlepsze firmy na rynku mogą odnieść spektakularny sukces. W branży opakowaniowej liczy się bowiem nowoczesna technologia, a także wdrażanie bardzo restrykcyjnych standardów produkcyjnych. Jednym z nich jest BRC IoP.

Certyfikat BRC IoP

Standardy certyfikatu BRC IoP zostały przygotowane przez Brytyjskie Konsorcjum Detalistów oraz przez Instytut Opakowań. Samo wdrożenie działań związanych z tymże systemem ma na celu dążenie do produkcji wyrobów bezpiecznych dla zdrowia człowieka, a także bardzo funkcjonalnych i estetycznych. Na certyfikację BRC IoP składają się zatem: ocena systemu zarządzania ryzkiem i zagrożeniami, ocena standardów panujących w danym ośrodku produkcyjnym, kontrola procesu produkcyjnego, kontrola jakościowo-techniczna wyrobów, ocena działań logistyczno-zarządczych oraz rozwojowych a także ocena pracy zatrudnionych pracowników.

Jakie firmy uzyskują certyfikat BRC IoP?

Certyfikat BRC IoP jest dla firm, które go posiadają olbrzymim wyróżnieniem. Wskazuje on bowiem na najwyższe światowe standardy produkcyjne opakowań, co często przekłada się na wyniki sprzedażowe danego przedsiębiorstwa. Nic dziwnego, zważywszy na to, iż wielu partnerów biznesowych, którzy dla swoich produktów poszukują solidnych i estetycznych zamknięć, zwraca przede wszystkim uwagę na jakość oferowanych wyrobów. Opakowania są dzisiaj bowiem wizytówką swojej zawartości, dlatego powinny być przygotowywane z najwyższą starannością. Warto wiedzieć, że przedsiębiorstwa, które uzyskują certyfikat BRC IoP, muszą przejść szereg złożonych kontroli, które uwzględniają ocenę bezpieczeństwa produkcyjnego, wpływ wytwarzanych opakowań na żywność, wpływ działania firmy na środowisko naturalne, czy też wykorzystanie przez nią nowoczesnych technologii. Najwyższymi standardami światowymi w branży opakowań wyróżnia się jeden z krajowych liderów w produkcji oraz dystrybucji tub z nadrukiem, blistrów, pudełek składanych i maszyn etykietujących, firma Terry opakowania, która działa na rynku od 1992 roku!

Jak wygląda certyfikacja BRC IoP?

Proces certyfikacyjny BRC IoP rozpoczyna się od znalezienia przez daną firmą odpowiedniego punktu akredytacyjnego. Po przesłaniu oferty certyfikacyjnej określana jest działalność firmy – w jakim sektorze opakowaniowym funkcjonuje, czy jakie są jej dalsze plany na prowadzenie działalności. Kolejny etap to przeprowadzenie audytu wstępnego, co pozwala przygotować firmę do przeprowadzenia audytu właściwego. Jego ukończenie kończy się raportem, a w przypadku spełnienia wszystkich wymagań, wydaniem odpowiedniego dokumentu. Ten zaś przynosi przedsiębiorcom wiele korzyści. Posiadanie certyfikatu BRC IoP wskazuje bowiem na nowoczesność firmy, jej ergonomiczność, proekologiczność, a także wysoką jakość opakowań, które ona tworzy. Szczególnie jest to zaś ważne w sektorze wytwórstwa różnego rodzaju pudełek, tub czy blistrów z tworzyw sztucznych, np. PCV i PET.

Podziel się