Artykuł sponsorowany Listwy przypodłogowe – na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Listwy przypodłogowe – na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Czy wiesz, że listwy przypodłogowe są stosowane praktycznie w każdym mieszkaniu? Są one niezbędnym elementem wykończenia podłogi – zakrywają szczelinę między parkietem a ścianą. Dobrze dopasowane, podnoszą estetykę pomieszczenia i chronią ścianę przed uszkodzeniami. Przeczytaj, jakie jeszcze funkcje pełnią listwy przypodłogowe i dowiedz się, jakimi kryteriami warto kierować się przy ich wyborze.

Kilka słów o listwach przypodłogowych

W większości mieszkań podłoga wykonana jest z innego materiału niż ściana. Miejsce, w którym te dwa elementy stykają się ze sobą, jest więc mocno wyeksponowane. Właścicielom i mieszkańcom danego lokum zależy więc na starannym wykończeniu tego punktu. Pomocne – a zarazem najczęściej stosowane – są wówczas listwy przypodłogowe. Jedną z najważniejszych funkcji, jakie pełnią te elementy jest więc maskowanie szczeliny dylatacyjnej (między ścianą a podłogą). Oprócz tego, ich rolą jest ochrona przed zabrudzeniem ścian – podczas sprzątania łatwo jest bowiem dotknąć mokrą ściereczką ściany. Dodatkowo, specjalnie dobrane listwy – wyposażone w korytka i uchwyty - umożliwiają rozprowadzenie kabli, w taki sposób, by nie było ich widać.

Zakup listew – jaki materiał wybrać?

Zakup listew przypodłogowych nie powinien odbywać się spontanicznie. Warto bowiem zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Niemniej jednak, najważniejszą jest rodzaj materiału, z którego wykonane zostały listwy. Istnieje kilka możliwości: listwy drewniane, metalowe, MDF czy też PCV. Każda z nich posiada swoje wady i zalety. Niemniej jednak, najbardziej popularne są obecnie te ostatnie z wymienionych. Listwy przypodłogowe z PCV są obecnie najczęściej wybieranym, a zarazem najtańszym produktem wykończeniowym. Konstrukcja listew z tego materiału jest gwarancją zarówno solidnego mocowania, jak i łatwego demontażu. Warto zaznaczyć, ze na rynku są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Wysokiej jakości listwy przypodłogowe z PCV oferuje przedsiębiorstwo PROFIPVC, prowadzone przez Damiana Bryńskiego. 

Czym jeszcze kierować się przy wyborze listew?

Warto zaznaczyć, że ważnymi kryteriami, którymi warto kierować się przy zakupie są także kolor i szerokość. Niektórzy starają się dopasować listwę do rodzaju podłogi, inni zaś do koloru ścian. Są to najbardziej racjonalne wybory, które pozwolą na zachowanie estetycznego i eleganckiego wyglądu mieszkania. Oczywiście, zwolennicy oryginalnych aranżacji mogą zdecydować się na zupełnie odmienny kolor listew, niemniej jednak wiąże się to z dużym ryzykiem – uzyskany efekt może być bowiem odwrotny do zamierzonego. Oprócz wyboru koloru i wzoru, każdy właściciel mieszkania staje też przed decyzją, jaki typ listwy będzie odpowiedni: listwa samoprzylepna czy standardowa. Warto zaznaczyć, że w ostatnim czasie zdecydowanie większą popularnością cieszy się pierwsza z nich. Wynika to z faktu, że elastyczne listwy są niezwykle proste w montażu - nie wymagają żadnych profesjonalnych narzędzi ani specjalistycznej wiedzy. Jest to więc najtańsze i najprostsze wykończenie styku ściany i podłogi, które doskonale prezentuje się we wnętrzach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas