Artykuł sponsorowany Jakie urządzenia transportu bliskiego podlegają obowiązkowym przeglądom?

Jakie urządzenia transportu bliskiego podlegają obowiązkowym przeglądom?

Utrzymanie urządzeń transportu bliskiego w odpowiednim stanie technicznym jest obowiązkiem ich właściciela. Z tego względu przy ich regularnym użytkowaniu wykonuje się przeglądy konserwacyjne, które dotyczą chociażby popularnych suwnic i podestów ruchomych. Jakie jeszcze z urządzeń transportu bliskiego podlegają takim przeglądom oraz co jaki czas należy je realizować?

Podesty ruchome, wyciągniki i wciągarki

Zastosowanie podestów ruchomych jest spore ze względu na możliwość wykonania ich w różnych wersjach. Popularne są podesty stacjonarne, ale sporym zainteresowaniem branży przemysłowej cieszą się też warianty masztowe, wiszące, przejezdne czy załadownicze. W przypadku tych ostatnich przeglądy konserwacyjne należy wykonywać co 180 dni, natomiast inne typy podestów ruchomych podlegają znacznie krótszym terminom takich kontroli. Wynoszą one odpowiednio 60 dni dla podestów stacjonarnych i zaledwie 30 dni pomiędzy badaniem technicznym podestów masztowych, wiszących i przejezdnych.

Bez względu na typ napędu zastosowany natomiast w wyciągnikach i wciągarkach, te urządzenia transportu bliskiego podlegają comiesięcznym przeglądom konserwacyjnym. Dotyczy to również maszyn specjalistycznych zaliczanych do tej grupy. Przeglądy tego typu w sposób rzetelny i profesjonalny wykonają specjaliści z firmy E&h Serwis, którzy zajmują się także konserwacją i naprawą urządzeń transportu bliskiego. Dzięki temu bez większego wysiłku możemy utrzymać maszyny w doskonałym stanie technicznym, a ich użytkownikom zagwarantować bezpieczną pracę. Kiedy jeszcze niezbędny jest przegląd konserwacyjny?

Regularny serwis gwarancją bezpiecznej pracy

Suwnice, żurawie i dźwigi to kolejna grupa urządzeń transportu bliskiego, jakie podlegają regularnym przeglądom konserwacyjnym. Kontrola wykonana przez specjalistę pozwoli ujawnić ewentualne usterki i naprawić je w krótkim czasie. Dotyczy to chociażby popularnych dźwigów osobowych i towarowych, a także żurawi samojezdnych. Badania techniczne muszą być wykonywane co 30 dni nawet w przypadku dźwignic linotorowych. Taki sam okres pomiędzy przeglądami konserwacyjnymi obowiązuje przy układnicach magazynowych.

Wymagany przegląd konserwacyjny daje możliwość uniknięcia problemów związanych z usterkami urządzeń transportu bliskiego. Te mogą wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo ich użytkowników, jak i osób przebywających w pobliżu maszyn. Niesprawne urządzenia mogą również doprowadzić do uszkodzenia towarów, co wiąże się ze sporymi stratami. Przeglądy konserwacyjne urządzeń transportu bliskiego, takich jak np. żurawie, podesty ruchome, dźwigniki i wózki jezdniowe (HDS, hakowce, wózki widłowe), są z tego powodu bardzo istotne i należy je wykonywać na czas – to ważne nie tylko ze względu na konieczność spełnienia obowiązku, ale też bezpieczeństwo.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas