Materiał Partnera Jakie istnieją metody spawania?

Jakie istnieją metody spawania?

Proces spawania to jedna z technik obróbki metali. Warto tutaj dodać, że cieszy się największą popularnością i jest stosowana w różnych dziedzinach przemysłu. Cały ten proces polega na trwałym łączeniu metali, poprzez ich nagrzanie i stopienie w miejscu łączenia. Istnieją różne metody spawania Co to za metody? Na czym konkretnie polegają? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Spawanie łukowe elektrodami otulonymi

Drugą z możliwości jest spawanie łukowe elektrodami otulonymi. W tej metodzie stosuje się łuk elektryczny, który powstaje między spawanym produktem a elektrodą otuloną. W tym celu stosuje się prąd stały albo przemienny, a elektrody są umiejscowione zwykle w otulinie: kwaśnej, zasadowej, celulozowej, rutylowej, rutylowo-celulozowej. Tę metodę wykorzystuje się do stali niskotopowych, wysokostopowych, niestopowych, metali nieżelaznych, staliwa, żeliwa.

Wybierz renomowaną firmę, świadczącą usługi spawalnicze

Poszukując dobrej firmy, zajmującej się usługami spawalniczymi, warto rzucić okiem na profesjonalną firmę Mobil-Spaw, której właścicielem jest Leszek Malinowski. Możemy jej w pełni zaufać, gdyż posiada nowoczesny sprzęt, a także doświadczenie zawodowe, co daje nam pewność, że usługi zostaną wykonane na najwyższym poziomie. Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że firma wykonuje usługi spawalnicze z dojazdem do klienta.

Wyróżniamy także spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych

Kolejną już metodą jest spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych - często nazywa się ją metodą MIG. W tej technice wykorzystuje się elektrodę topliwą, która jest w postaci drutu pełnego w osłonie gazów obojętnych. W tego rodzaju technice wykorzystuje się gazy takie jak hel, argon i ich mieszanki. Ta metoda jest polecana do spawania metali nieżelaznych.

Warto znać również metodę spawania elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych

Spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych - inaczej metoda MAG, która jest używana do spawania stali niskostopowych, wysokostopowych, jak i niestopowych i polega na wykorzystaniu elektrody topliwej w osłonie gazów lub mieszanek gazowych.

Kilka słów o spawaniu elektrodą nietopliwą w osłonie gazów obojętnych

Ostatnią już metodą jest metoda spawania elektrodą nietopliwą w osłonie gazów obojętnych. W elektrodzie nietopliwej znajdziemy takie gazy jak hel, argon, czy ich mieszanka. Jednak ten rodzaj techniki jest uznawany za mało wydajny, aczkolwiek precyzyjny.

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy wyżej zauważyć, istnieje kilka metod spawania i praktycznie rzecz biorąc, każda z nich wyróżnia się czymś innym. Jednakże pamiętajmy o tym, że najważniejszy jest odpowiedni wybór firmy, oferującej usługi spawalnicze. Wybierajmy takie przedsiębiorstwa, które są godne naszego zaufania.

Opracowanie:

Mobil-Spaw Leszek Malinowski

Elbląg , Tuwima 10 lok. 7

Podziel się