Artykuł sponsorowany Jak wygląda proces szlifowania popularnych materiałów?

Jak wygląda proces szlifowania popularnych materiałów?

Proces szlifowania różnego rodzaju powierzchni jest dość popularny. Wykonywany jest zarówno przez amatorów oraz profesjonalistów. Istnieje grupa materiałów, które bardzo często poddawane są procesowi szlifowania, jak między innymi drewno czy też metal. Warto dokładnie zapoznać się z tym, w jaki sposób przebiega obróbka tego rodzaju materiałów przy zastosowaniu niezbędnego sprzętu.

Proces szlifowania drewna

Drewno to naprawdę bardzo popularny materiał, który bardzo często poddawany jest obróbce. W tym celu wykorzystuje się zarówno ręczne, jak i specjalistyczne urządzenia. Najbardziej popularnym narzędziem do obróbki drewna jest szlifierka. Model taśmowy idealnie sprawdzi się do płaskich powierzchni, jednak z pewnością nie będzie to dobre rozwiązanie do bardziej precyzyjnych wykończeń. Szybkość tego rodzaju urządzenia uzależniona jest w dużej mierze od rodzaju zastosowanego silnika. Specjaliści z firmy Szlif-Tech Elżbieta Jeżewicz twierdzą, że modele posiadające system odsysania pyłów, świetnie sprawdzą się przy pracach z drewnem. Narzędzia do szlifowania drewna, do których można zaliczyć szlifierki tarczowe, wymagają ogromnej precyzji. To urządzenie to nic innego jak wiertarka wyposażona w szlifierski dysk lub tarczę listkową. Oczywiście na rynku znajduje się jeszcze wiele innych modeli szlifierek, które posiadają różne zastosowanie.

Szlifowanie powłok metalowych

Metal również ulega różnego rodzaju obróbce na przykład w celu pozbycia się z niego rdzy. Dostępne na rynku narzędzia do szlifowania idealnie radzą sobie na płaskiej oraz dość dużej powierzchni. Niestety mają one problem z bardzo skomplikowanymi kształtami. Do takich powierzchni konieczne jest wykorzystanie elektrycznego pilnika. To właśnie dzięki długiej końcówce można dotrzeć wszystkie nawet bardzo trudno dostępne zakamarki. Narzędzia do szlifowania powierzchni metalowych w pierwszej fazie powinny posiadać dość niską gramaturę. Papier ścierny o grubości powyżej 180 nada się do właściwego szlifowania, a natomiast do polerowania wykorzystamy materiały o gramaturze 250. Wszelkie prace związane ze szlifowaniem metalu powinny rozpocząć się od usunięcia wszelkich nierówności, które występują naprawdę często, a uzyskania powierzchnia powinna być gładka.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas