Artykuł sponsorowany Rodzaje maszyn czyszczących

Rodzaje maszyn czyszczących

Gruntowne i profesjonalne sprzątanie dużych powierzchni wymaga nowoczesnych maszyn czyszczących, które poradzą sobie z nawet największym zabrudzeniem. Do tego rodzaju niezawodnego sprzętu należą m.in. odkurzacze biurowe, przemysłowe i piorące, a także szorowarki, które służą również do prania wykładzin oraz froterowania. W naszym artykule przedstawiamy krótką charakterystykę każdej z maszyn czyszczących, zapewniających wysoki komfort sprzątania.

Odkurzacze biurowe i przemysłowe

Dzięki dużej mocy silników, odkurzacze biurowe, charakteryzują się znakomitą wydajnością. Umożliwia ona szybkie oraz efektywne sprzątanie dużych powierzchni, zwłaszcza w różnego rodzaju zakładach pracy, ale nie tylko. Doskonale sprawdzają się również w domu, zapewniając duża wygodę sprzątania. Odkurzacze biurowe są zaawansowanymi maszynami czyszczącymi do ręcznej obsługi, cechującymi się niesamowitą trwałością, cichą pracą oraz dużą siłą ssania.

Profesjonalne odkurzacze przemysłowe są sprzętem o większych możliwościach niż odkurzacze domowe. Jest to spowodowane zadaniami, jakie mają do spełnienia. Tego typu maszyny czyszczące są wykorzystywane w zakładach przemysłowych i produkcyjnych, które obwarowane są prawem, nakazującym zachowanie w nich bardzo wysokiego poziomu czystości ze względu na specyficzny charakter zanieczyszczeń, odpadów i pozostałości po pracy.

W przypadku drobnych remontów, np. w branży stolarskiej (usunięcie drobnego pyłu, piasku i żwiru), z pomocą przychodzą odkurzacze klasy L. W starciu z pyłem z gipsu, lakierów oraz farb pomogą odkurzacze klasy M, natomiast do usuwania niebezpiecznych substancji, takich jak: azbest, pleśń, wata szklana czy substancje rakotwórcze i szkodliwe, przeznaczone są odkurzacze klasy H.

Odkurzacze piorące i szorowarki

Odkurzacz piorący, oprócz zwykłej funkcji odkurzania, służy do prania dywanów oraz tapicerki oraz zbierania rozlanych płynów. Dzięki niemu można odkurzać na sucho (zabrudzenia oraz kurz zbierane są do worka lub pojemnika z wodą) lub na mokro – przy użyciu antyalergicznego środka czyszczącego, naniesionego na dywan lub wykładzinę. W ten sposób można usunąć niemal 99% roztoczy z dywanów i tapicerek, a przy okazji nie obawiać się niekorzystnej reakcji alergików.

Szorowarki znajdują swoje zastosowanie podczas kompleksowego czyszczenia różnorodnych gładkich powierzchni – wykonanych z kamienia, drewna, betonu, płytek, PVC lub lastrico. Każda z nich może odzyskać swój blask i atrakcyjny wygląd.

Szorowarki są dokładne i łatwe w użyciu, a ponadto idealnie nadają się do czyszczenia nawet najmniejszych zakamarków. Jakość i skuteczność urządzenia można zwiększyć, dokupując wysokiej jakości środki do szamponowania – wyjaśnia właściciel sklepu internetowego hurtowniachemiczna.com, w którym dostępne są wysokiej jakości produkty, znajdujące zastosowanie w biurach, obiektach użyteczności publicznej i prywatnych domach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas