Materiał Partnera Jak wybrać metalowe ogrodzenie i jak o nie dbać?

Jak wybrać metalowe ogrodzenie i jak o nie dbać?

Ogrodzenie posiadłości pełni bardzo ważną funkcję, zapewnia nam bezpieczeństwo i chroni przed wejściem na teren osób do tego niepowołanych. Często stanowi ważny element gospodarstwa, gdzie właściciel hoduje zwierzęta. Jak wybrać odpowiedni model ogrodzenia? Czy siatka z metalu wystarczy jako płot? Na co zwrócić uwagę wybierając typ siatki dla siebie? Jak dbać o takie ogrodzenie, aby posłużyło nam jak najdłużej?

Dzisiejsze nowoczesne ogrodzenia wykonane są z trwałych, odpornych na zniszczenie i uszkodzenie materiałów. Na uwagę zasługują przede wszystkim metalowe siatki, które są bardzo uniwersalne i proste w montażu, a przy tym spełniają swoją podstawową funkcję ochrony terenu, który otaczają. Jeśli zależy nam na ich jakości to należy zaopatrywać się w produkty u najlepszych producentów, jak na przykład Rozamet, dzięki czemu będziemy mieli większy wybór modeli oraz skorzystamy z wiedzy i doświadczenia fachowców. Doradzą, jaki będzie najlepszy rodzaj siatki, jej wymiary i parametry. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając siatkę z metalu na swoje potrzeby?

Siatka siatce nierówna, sprawdź podstawowe informacje

Metalowa siatka jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli szukamy niezawodnego i łatwego w montażu ogrodzenia. Należy jednak pamiętać, że występuje kilka ich rodzajów. Zastanawiając się, który będzie najlepszy dla naszych potrzeb, dobrze jest przeanalizować kilka parametrów. Przede wszystkim konieczny jest wybór odpowiedniego materiału, z którego ma powstać płot. Czy ma to być stal, aluminium, a może mosiądz lub miedź? Mają być ocynkowane lub malowane proszkowo? Ma to znaczenie z punktu widzenia estetyki ogrodzenia i jego późniejszej pielęgnacji. Istotnym parametrem jest wysokość ogrodzenia, ale również wielkość oczek oraz wzór, jaki one tworzą. Ponieważ tego typu siatkę stosuje się również do ogrodzenia hodowli mniejszych i większych zwierząt, produkcji klatek i osłon, jako zabezpieczenie przed gryzoniami i dzikimi wilkami, kunami i ptakami, każda z tych cech ma wpływ na funkcjonalność siatki. Do wyboru są siatki ślimakowe, siatki cięto-ciągnione oraz siatki tkane. Każda z nich spełni inne potrzeby, dlatego pomoc fachowcy i doradztwo, w tej sytuacji, jest nieocenione.

Jak dbać o ogrodzenie z siatki?

Metalowe ogrodzenia są bardzo trwałe i uniwersalne, ale czasami mogą wymagać prostych zabiegów, aby posłużyły nam jak najdłużej w niezmienionej formie. Najważniejszym zadaniem jest ochrona przed rdzewieniem, gdyż już po 3 czy 4 latach może pojawić się pierwszy nalot i ślady korozji. Należy upewnić się, czy wybrane przez nas siatki zostały zabezpieczone przed pojawieniem się rdzy lub samemu zadbać o ich ochronę. W przypadku stali nierdzewnej liczyć możemy na to, że ogrodzenie będzie trwałe, ale najdrobniejsza rysa może naruszyć warstwę ochronną materiału. Możemy jednak oczyścić je, odtłuścić powierzchnię i pomalować je farbą antykorozyjną, wybrać drut ocynkowany ogniowo lub z nałożoną dodatkową warstwą ochronną np. przez malowanie proszkowe. Dobry producent wykorzystuje druty nierdzewne, kwasoodporne i żaroodporne, aby zapewnić wysokiej jakości produkty. Dzięki temu mamy gwarancję, że siatka będzie długo wyglądać jak nowa.

Opracowanie:

Podziel się