Artykuł sponsorowany Jak przeprowadzić renowację stalowego zbiornika?

Jak przeprowadzić renowację stalowego zbiornika?

Żaden materiał nie jest nieśmiertelny, dlatego nawet stalowe zbiorniki od czasu do czasu wymagają modernizacji. Szczególnie wtedy, kiedy mają kontakt z cieczami, co zdecydowanie przyśpiesza ich korozję. Na czym polega modernizacja zbiornika? Czy poradzisz sobie z przeprowadzeniem jej na własną rękę, czy może lepiej od razu wybrać się do profesjonalistów?

Czy warto samodzielnie?

Przeprowadzanie modernizacji stalowego zbiornika na własną rękę jest trudne, a w większości przypadków po prostu niemożliwe. Na szczęście istnieją firmy, które wykonują modernizację szybko, dokładnie i – co najważniejsze – niedrogo. Jednym z przykładów jest firma Agrotex. Dlaczego nie warto zabierać się za samodzielne odnawianie zbiornika? Przede wszystkim wymaga to posiadanie specjalistycznego sprzętu oraz materiałów, które przywrócą zbiornik do idealnego stanu. Ich zakup zdecydowanie przewyższy koszty modernizacji wykonywanej przez profesjonalną firmę. Jest to po prostu nieopłacalne. Co więcej, niedoświadczona osoba może wykonać modernizację niedokładnie, a zbiornik ulegnie zniszczeniu i zacznie przeciekać.


Na czym polega modernizacja zbiornika?

Modernizacja składa się z trzech etapów, które sprawią, że zbiornik znów będzie spisywał się i wyglądał jak nowy. Pierwszym etapem jest piaskowanie, które pozwala na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń (np. osadów zgromadzonych we wnętrzu zbiornika). Piaskowanie eliminuje również ogniska korozji. Jeśli zbiornik jest w naprawdę złym stanie, konieczne może okazać się zaspawanie ewentualnych nieszczelności. Ostatnim etapem jest nakładanie powłok ochronnych, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie metalu przed skorodowaniem.

Jak często modernizować stalowe zbiorniki?

Wszystko zależy od tego, gdzie przechowywany jest zbiornik i co dokładnie jest w nim magazynowane. Żywotność zbiornika nie zależy wyłącznie od materiałów, z których został wykonany. Czynniki środowiska (np. wilgoć lub zanieczyszczenia organiczne) mogą zdecydowanie przyśpieszać jego niszczenie. Szkodliwe działanie mają również uszkodzenia mechaniczne, które naruszyły nałożone na zbiornik powłoki antykorozyjne. To właśnie w tych miejscach szybko pojawiają się ogniska korozji. Jeśli są one duże i obawiasz się, że zbiornik straci szczelność, wykonuj modernizację zbiornika częściej niż dotychczas. Błędem jest zlecanie modernizacji dopiero wtedy, kiedy rdza przegryzie go na wylot. Zwłaszcza wtedy, gdy są w nim przechowywane substancje, które nie są obojętne dla środowiska naturalnego.

Opracowanie:

Agrotex Sp. z o.o.

Wtelno , Dworcowa 44

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas