Artykuł sponsorowany Czy płynny gaz to korzystne źródło energii dla domu?

Czy płynny gaz to korzystne źródło energii dla domu?

Zasoby energii to podstawa funkcjonowania gospodarstwa domowego. Każdy współczesny dom musi mieć możliwość ogrzewania pomieszczeń oraz wody, a domownicy muszą mieć możliwość przygotowania ciepłego posiłku. Wszystkie wymienione warunki spełnia instalacja gazu płynnego, która oprócz wygody cechuje się także bezpieczeństwem. Jakie są zalety tego źródła energii i jak dokonać wyboru odpowiedniego zbiornika? Odpowiadamy!

Zalety instalacji gazowej

Pierwszą i podstawową zaletą instalacji gazowej jest fakt, że nie musimy martwić się o osobne pomieszczenie do przechowywania zbiornika z gazem, gdyż może on znajdować się na powierzchni lub być zakopany pod ziemią. Wybór rozwiązania zależy często od wielkości działki, poziomu wód gruntowych, a także od wymagań estetycznych właściciela. Płynny gaz jest bardzo wszechstronnym źródłem energii. Bez problemu może zasilać urządzenia centralnego ogrzewania, podgrzewacze wody jak i klasyczne kuchenki gazowe. Przechowywanie gazu jest w pełni bezpieczne, a sam montaż zbiornika na gaz szybki i bezproblemowy. Czas zużywania paliwa w przeciętnym gospodarstwie domowym wynosi średnio około roku, jednak zależy on od indywidualnego zużycia, właściwości izolacyjnych domu, ilości obsługiwanych urządzeń i kilku innych czynników. Poza okresem, w którym wymagane jest ponowne napełnienie zbiornika, instalacja jest zupełnie bezobsługowa, co czyni ją bardzo wygodnym rozwiązaniem wykorzystywanym przez coraz większa ilość gospodarstw domowych.

Jaki wybrać odpowiedni zbiornik?

Przy wyborze odpowiedniego zbiornika warto skorzystać z pomocy ekspertów, wśród których znajduje się firma Dawida Ziemby z siedzibą w Szczecinie, świadcząca kompleksowe usługi związane z doborem oraz montażem zbiorników na płynny gaz. Fachowe doradztwo umożliwi prawidłowy wybór dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz ograniczy ewentualne problemy w przyszłości. Najczęściej stosowanym zbiornikiem przydomowym jest wariant 2700 l, jednak dostępne są również większe pojemności. Planując montaż należy wziąć pod uwagę przepisy techniczno-budowlane, które dokładnie określają rozmieszczenie zbiornika na posesji. Obowiązuje zakaz stawiania wariantu naziemnego w zagłębieniach lub na podmokłym terenie, a pojemność warunkuje minimalną odległość od granicy działki oraz innych elementów infrastruktury, m.in. studzienek kanalizacyjnych, teletechnicznych, linii elektroenergetycznych lub sieci trakcyjnych. Podobnie jest w przypadku zbiorników podziemnych, przy których również obowiązuje zachowanie pewnych norm.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas