Artykuł sponsorowany Jak poprosić bliskich o zostanie rodzicami chrzestnymi? Wyraź pytanie upominkiem od Laser-Graf!

Jak poprosić bliskich o zostanie rodzicami chrzestnymi? Wyraź pytanie upominkiem od Laser-Graf!

Bycie rodzicem chrzestnym to ogromne wyróżnienie, ale też spora odpowiedzialność. Zgodnie z nauczaniem Kościoła to właśnie rodzice chrzestni zobowiązani są pomóc rodzicom biologicznym wychować dziecko w wierze chrześcijańskiej. Obecnie jednak bardziej wymaga się od nich wsparcia i większego zaangażowania w budowanie relacji z maluszkiem. Jak w ładny sposób poprosić bliskich o zostanie ojcem lub matką chrzestną?

Kto może zostać rodzicem chrzestnym?

Rodzicem chrzestnym może zostać osoba, która sama przyjęła chrzest i która żyje zgodnie z zasadami Kościoła. Upowszechniło się, że jeden rodzic chrzestny wybierany jest z rodziny ojca dziecka, a drugi – ze strony matki. Zwykle ten zaszczytny tytuł nosi ktoś z rodzeństwa rodziców biologicznych, a wujek/ciocia malucha. Nie jest to jednak sztywna reguła. Rodzicem chrzestnym może też zostać przyjaciel/przyjaciółka rodziny lub inna niespokrewniona z dzieckiem osoba, która pragnie uczestniczyć w jego życiu. Trzeba przy tym zaznaczyć, że rodzicem chrzestnym nie może być osoba niewierząca, po rozwodzie oraz taka, która dokonała apostazji. Chrzest święty jest wydarzeniem kościelnym, a nie świeckim i zawsze związany jest z wiarą.

Niezwykły sakrament, niecodzienna prośba

Rodzicem chrzestnym nie zostaje się co tydzień. Niektórzy takiego zaszczytu doświadczają tylko raz w życiu, inni wcale. Warto zatem zadbać o odpowiednią oprawę chwili. Oczywiście można kandydata na chrzestnego zapytać wprost o jego chęć do intensywniejszego uczestnictwa w życiu dziecka, ale można też sprawić, że to pytanie już na zawsze będzie kojarzyć mu się ze wzruszeniem i emocjonującym przeżyciem. W ofercie firmy Laser-Graf dostępne są wyjątkowe, drewniane pamiątki dla przyszłych rodziców chrzestnych. Spersonalizowany grawerunek nadaje im jeszcze bardziej osobistego charakteru. Rodzice sami mogą zdecydować o postaci podarunku – prezent może mieć formę drewnianej skrzynki, ramki na zdjęcie, statuetki bądź dekoracyjnej kartki z drewna.

Właścicielka firmy Laser-Graf realizuje również zamówienia na podstawie indywidualnego projektu klienta. Wszystkie prace wykonywane są z dbałością o detale z surowców najwyższej jakości. Dzięki temu wyróżniają się niebywałą estetyką i trwałością. Laser-Graf oferuje pamiątki dla przyszłych rodziców chrzestnych w konkurencyjnych cenach. Trudno znaleźć podobne upominki w tradycyjnych sklepach. Klienci firmy mogą również liczyć na profesjonalne doradztwo i pomoc w doborze prezentu do swoich potrzeb. Dzięki Laser-Graf na twarzach kandydatów na rodziców chrzestnych zagości szeroki uśmiech, a świadectwo tego pięknego przeżycia pozostanie z nimi na długie lata.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas